Site icon GEO Polityka

Putin w przemówieniu wygłoszonym 9 maja ostro zaatakował Zachód i zagroził użyciem broni nuklearnej

Kremlowski dyktator Władimir Putin przemawiał podczas parady w Moskwie 9 maja. W swoim przemówieniu rosyjski przywódca narzekał na Zachód i tradycyjnie groził cywilizowanemu światu atakiem nuklearnym.

11 0

Zdjęcie – ria.ru

Przemawiając na Placu Czerwonym 9 maja szef Kremla powiedział, że w Zachodowi rzekomo próbują wypaczać prawdę o II wojnie światowej, gdyż przeszkadza to tym, którzy kłamią, a hipokryzją buduje politykę kolonialną. Putin oskarżył państwa zachodnie o kpiny z historii, odwet, usprawiedliwianie nazizmu, podżeganie do nienawiści etnicznej i nowych konfliktów regionalnych.

NBN informuje o tym, powołując się na agencję propagandową RIA Novosti.

< p>Kiedyś dyktator ponownie oświadczył, że kraj agresor nie pozwoli, aby ktokolwiek mu groził, powołując się na gotowość bojową rosyjskich sił strategicznych. Skłamał także, że Moskwa rzekomo robi wszystko, co możliwe, aby zapobiec globalnemu konfliktowi.

W swoim przemówieniu szef Kremla wspomniał także o najeźdźcach, którzy najechali Ukrainę. Putin porównał okupantów do weteranów II wojny światowej, zauważając, że pokolenia te „wykazały się bohaterstwem”. Żołnierzy swojej armii nazwał „bohaterami, z którymi jest cała Rosja”.

Dyktator tradycyjnie mówił o tym, że kraj-agresor przechodzi trudny okres, zaznaczając, że zależy od niego los ojczyzny. na każdego Rosjanina.

< p>Przypomnijmy, że 7 maja po „inauguracji” Putin wspomniał o inwazji na Ukrainę i złożył oświadczenie w sprawie dialogu Federacji Rosyjskiej z Zachodem.

nbnews.com.ua

Exit mobile version