Site icon GEO Polityka

Neuralink zgłosił szereg problemów u pacjenta, który otrzymał pierwszy „chip mózgowy”

W marcu ubiegłego roku firma Neuralink Elona Muska zademonstrowała pierwszego pacjenta z „wszczepionym” chipem – obiektem testu okazał się Noland Arbo, 29-letni sparaliżowany mężczyzna, który początkowo przeszedł „ulepszenia” .”

11 0

Zdjęcie – itachua.com

O tym, że po niedawnej aktualizacji komponentu oprogramowania neurochipa, która została wydana 100 dni po wszczepieniu urządzenia, później nie wszystko poszło zgodnie z planem, pisze „NBN ”, nawiązując do raportu opublikowanego na oficjalnej stronie Neuralink.

Jak się okazało, niektóre elektrody neurochipu straciły kontakt z mózgiem pacjenta, co spowodowało spowolnienie odczytów pulsu – trudności próbowano programowo rozwiązać, wypuszczając aktualizację „urządzenia”. Jednak inne elektrody, które nie zostały usunięte z kory mózgowej i pozostały w kontakcie z mózgiem, były poddawane dodatkowemu obciążeniu.

Neuralink nie podał, dlaczego elektrody chipowe zostały częściowo usunięte, ale&nbsp Niektórzy eksperci są przekonani, że zdarzenie mogło być spowodowane mimowolnym ruchem mózgu wewnątrz czaszki, na skutek „niepokoju” płynu mózgowo-rdzeniowego, który pełni rolę „podpory”, czyli kompensuje wstrząsy i nagłe ruchy. Dlatego neurochip może stracić kontakt z mózgiem, nawet jeśli głowa jest przechylona nieprawidłowo.

Jeśli porównamy ze zwierzętami, które otrzymały identyczne implanty, możemy zrozumieć, że naczelne nie miały takich problemów, ponieważ ich mózgi były mniej , i nie ma dużych amplitud ruchów w czaszce.

Pisaliśmy już wcześniej o ekspercie z branży IT, wyjaśniając, dlaczego lepiej nie skanować kodów QR z niezweryfikowanych źródeł.< /p>

nbnews.com.ua

Exit mobile version