Site icon GEO Polityka

Media: Władze Indii zwolniły za kaucją założyciela programu kryptowalutowego STA Solar Techno Alliance

Według doniesień lokalnych mediów władze Indii zwolniły za kaucją założyciela nielegalnego programu kryptowalutowego STA Solar Techno Alliance, który zgromadził inwestorów o wartości około 120 milionów dolarów

W Internecie pojawił się film w języku hindi, w którym twierdzi się, że władze indyjskie wypuściły Gurteja Singha Sidhu, jednego z rzekomych organizatorów oszustwa. Na nagraniu widać, jak domniemany sprawca wraca na lotnisko do domu. Policja nie przedstawiła żadnych oficjalnych wniosków w tej sprawie.

Na tle tych plotek kurs tokena STA wzrósł o prawie 40%, osiągając 0,00054 dolara. Tokeny STA Solar Techno Alliance zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2021 r. Projekt miał na celu połączenie energii odnawialnej z technologią blockchain.

Indyjskie organy ścigania twierdzą, że Sidhu stał na czele organizacji Solar Techno Alliance, obiecując wysokie dzienne zyski z inwestycji: od 20 do 3000 dolarów. W rezultacie twórcom oszukańczego programu z tokenami STA udało się przyciągnąć około 1000 osób. crore rupii (około 120 milionów dolarów).

Oddział ds. przestępstw gospodarczych w Odisha brał udział w odkrywaniu tego oszustwa. Okazało się, że Sidhu stworzył nielegalną sieć umożliwiającą krajowe i międzynarodowe transakcje pieniężne. Władze aresztowały go pod zarzutem oszukańczej działalności, którą Sidhu zamaskował jako innowacyjny projekt kryptowalutowy. Sąd wielokrotnie odrzucał jego wniosek o zwolnienie za kaucją ze względu na wagę przestępstwa.

Przypomnijmy, że na początku maja indyjska policja skonfiskowała aktywa kryptograficzne o wartości 10,5 mln dolarów powiązane z aplikacją gamingową E-Nuggets, która gwarantowała także użytkownikom wysokie zyski z inwestycji w kryptowaluty.

Источник: bits.media

Exit mobile version