Site icon GEO Polityka

Jaka jest różnica między handpoke a tatuażem: cechy unikalnej techniki rysowania

Co to jest tatuaż typu Stick-and-Poke, Dzherelo: freepik.com

Myślisz o zrobieniu sobie tatuażu? Ludzie robili je od wieków. Pozostaje to zabawnym (choć stałym) sposobem wyrażania swojej osobowości. Ale oprócz tatuaży maszynowych są też inne opcje, których możesz nie znać. Tatuaże typu stick-and-poke (inna nazwa handpoke) to nowy trend, o którym postanowiliśmy porozmawiać. Jaka jest różnica między handpoke a tatuażem maszynowym? Czy to będzie bolało?

Treść< /i>Czym są tatuaże Stick-and-Poke? Jaka jest różnica między tatuażem typu Stick-and-Poke? Jak długo utrzymuje się tatuaż typu Stick-and-Poke?

WomanEL wymieni cechy tego zabiegu kosmetycznego, abyś wiedziała, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Co to są Stick-i -tatuaże Szturchnąć?

Tatuaże typu stick-and-poke, znane również jako tatuaże typu handpoke, są najstarszą formą tatuowania. Podczas gdy w konwencjonalnej procedurze wykorzystuje się maszynę, która szybko przesuwa igłę w górę i w dół skóry, technika Stick-and-Poke eliminuje brzęczenie urządzenia elektrycznego. Artyści ręcznie nakładają tusz pod skórę za pomocą narzędzia przypominającego ołówek lub igły do ​​tatuażu, delikatnie przekłuwając skórę kilka razy, aby uzyskać pożądany obraz.

Jak mówi mistrz Svietliy, artysta sakralnej symboliki, technika ta wymaga pewnej ręki i pozwala tworzyć eleganckie, szczegółowe projekty. Uważa się, że ma swoje korzenie w starożytnych praktykach różnych kultur, chociaż stała się bardzo popularna na całym świecie ze względu na swoją prostotę i minimalne wymagane wyposażenie.

Jaka jest różnica między handpoke a tatuażem wykonanym maszynowo?

Handpoke nie obejmuje tatuażu obsługa maszyny, Źródło: freepik.com

Tatuaże maszynowe i tatuaże typu handpoke to sposób na pozostawienie trwałego wzoru na skórze. Jeśli jednak praca zostanie wykonana źle, tatuaż może z czasem znacznie blaknąć. Pod względem szybkości każdej techniki tatuowanie maszynowe jest znacznie szybsze niż technika handpoke, ponieważ każdy znak jest nakładany przez artystę indywidualnie.

A jeśli chodzi o ból, jest on zawsze subiektywny i zależy od osoba. Technika handpoke polega na serii wkłuć w skórę, podczas gdy maszyna elektryczna przeciąga igłę i atrament przez skórę.

Jak Jak długo trwają tatuaże Stick-and-Poke?

Podobnie jak zwykłe tatuaże, tatuaże typu Stick-and-Poke mogą przetrwać całe życie, jeśli zostaną wykonane prawidłowo. Powszechnym błędnym przekonaniem na temat tej techniki jest to, że tatuaże wykonywane ręcznie są mniej trwałe, co nie jest prawdą.

„Tatuaże te, prawidłowo wykonane przez doświadczonego artystę, często zachowują precyzję i wyrazistość dłużej niż tatuaże maszynowe” – mówi Mistrz Svietliy. „Dzieje się tak, ponieważ prawidłowo wykonany, ręcznie nałożony tatuaż minimalizuje urazy skóry, unikając blizn, które z czasem mogą powodować krwawienie i rozmazywanie atramentu.”

Jednak tatuaże typu Stick-and-Poke mają tendencję do znikną, jeśli zostaną wykonane nieprawidłowo. Mogą być nadal widoczne, ale z biegiem czasu staną się znacznie jaśniejsze.

Podobnie jak w przypadku tatuaży maszynowych, jeśli chcesz się pozbyć tatuażu Stick-and-Poke, najskuteczniejszym sposobem jest usunięcie laserem.

Czy boli tatuaż typu Stick-and-Poke?

Wszyscy zgodzimy się, że wkłucie igły w skórę nie jest zbyt przyjemnym doświadczeniem, ale w przypadku tatuażu typu Stick-and-Poke różne czynniki mogą mieć wpływ na poziom komfortu i ogólne wrażenia.

W -Po pierwsze, poziom bólu zależy od lokalizacji tatuażu. Według Healthline nogi, stopy, szyja i pod piersiami to najbardziej bolesne obszary zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, podczas gdy ramiona zwykle nie stanowią problemu. Twoje doświadczenie może również zależeć od artysty i jego profesjonalizmu.

Czerwone tatuaże są obecnie u szczytu popularności. Tutaj podzieliliśmy się kilkoma świetnymi pomysłami, które mogą Cię zainspirować.

Źródło informacji

Exit mobile version