Site icon GEO Polityka

Jak ukształtować ogórek, aby uzyskać dobre zbiory

Uformowanie kuli w jeden stovbur zapewni wczesne i stabilne zbiory ogrodnik skóry. Dzherelo: zelenasadyba.com.ua

Ogrodnicy mogą zwiększyć plon ogórków i zapewnić wczesny zbiór owoców, formując ogórek w jedną łodygę. Taka formacja zapobiega pogrubieniu liści, zapewnia lepszą wentylację oraz ułatwia pielęgnację i zbiór. Korzyści te można osiągnąć poprzez odpowiednie ukształtowanie rośliny – pisze WomanEL.

Gdy ogórek nieco podrośnie w szklarni, ogrodnicy mogą go związać sznurkiem. Sznurek należy zawiązać i owinąć wokół rośliny, ale nie za ciasno, aby nie uszkodzić pnia.

W miarę wzrostu ogórka należy oderwać wszystkie pasierby, które pojawiają się między pniem a każdym liściem. Pasierbowie odbiorą siłę roślinie, co może prowadzić do zmniejszenia ilości i jakości owoców. Dlatego należy je usuwać co 2-3 dni.

Ważne jest również usunięcie wszystkich wąsów i pierwszych 3-4 jajników, które tworzą się na sadzonkach. Takie działania pomogą roślinie urosnąć w siłę i wydać więcej owoców. Gdy ogórek dostatecznie urósł i wydał pierwsze owoce, należy pojedynczo usuwać pożółkłe dolne liście.

Dzięki tym prostym krokom ogrodnicy mogą zapewnić mocny i mocny pnącz ogórka, który będzie dać duże zbiory. Przy okazji, niedawno udostępniliśmy kalendarz siewów na maj.

Źródło informacji

Exit mobile version