Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska zakaże części Ukraińców zamieszkiwania na okupowanych ziemiach: wiadomo, kogo to dotknie

Twitter LinkedIn

Rosyjskie władze tworzą „rejestry” mieszkańców Mariupola, którym będzie zakaz powrotu do miasta. Działania te są podejmowane w związku z obawami o możliwe wzmocnienie działań ukraińskich „agentów”.

Jak podaje URA-Inform, powołując się na CNS.

Źródło zauważa, że ​​są to działania rejestry dotyczą tych, którzy podlegają deportacji i tych, którzy utracą prawo powrotu.

„Okupanci boją się powrotu przedstawicieli Sił Obronnych, więc tworzą te listy. To kolejna zbrodnia Rosji, ludziom zabrania się mieszkać w rodzinnym mieście, które zostało zniszczone i zdobyte przez okupantów” – dodał. dodani do organizacji.

Jednocześnie do Mariupola napływają emigranci z Rosji i Azji Centralnej, co powoduje zmianę struktury demograficznej regionu. Wielu ekspertów podkreśla, że ​​Federacja Rosyjska prowadzi ukierunkowaną kampanię na rzecz zmiany składu ludności na czasowo okupowanych terytoriach Ukrainy. Stwarza to kolejne wyzwanie, któremu Ukraina będzie musiała stawić czoła po zwycięstwie.

Przypomnijmy, że wojska rosyjskie otrzymały na 9 maja specjalny rozkaz: Bild pokazał materiał filmowy po nowych bitwach.

Źródło informacji

Exit mobile version