Site icon GEO Polityka

Ćwiczenia pośladków dla osób, które nienawidzą przysiadów

Co zrobić zamiast przysiadu, Dzherelo: freepik.com < i class="rbi rbi-share">

Każdy z nas ma ćwiczenia, których się boi. Dla niektórych jest to deska, dla innych burpees lub wypady. I pomimo tego, jak proste i skuteczne są, przysiady również zdecydowanie należą do tej kategorii „znienawidzonych” ruchów. Sam przysiad może obciążyć biodra, kolana i kostki, a oparzenie pośladków i ścięgien podkolanowych może wystarczyć, aby w ciągu kilku minut wywołać wymioty. Niektórzy ludzie mają nawet ograniczenia biomechaniczne, które w ogóle utrudniają im przyjęcie pozycji przysiadu. Co robić zamiast przysiadów?

TreśćCo robić zamiast przysiadów: mostek pośladkowyStup

Na szczęście nie jest to jedyne ćwiczenie łydek, które może zapewnić poważne korzyści dolnym partiom ciała. WomanEL podzieli się opinią trenerki Tomi Akande na temat ćwiczeń, które można wykonywać zamiast przysiadów.

Co robić zamiast przysiadów: mostek pośladkowy

Chociaż mostki pośladkowe działają przede wszystkim na pośladki, angażują również ścięgna podkolanowe i mięśnie tułowia, dzięki czemu idealnie nadają się do rozwijania siły dolnych partii ciała. Łatwiej jest także uzyskać odpowiednią formę niż przysiady, ponieważ można wykorzystać opór podłoża, aby podnieść się z bioder i uzyskać prostą pozycję pleców.

Jak wykonać mostek pośladkowy

< ul>

 • Połóż się na plecach na macie z ugiętymi kolanami i stopami opartymi płasko na podłodze, rozstawionymi na szerokość barków. Połóż ręce wzdłuż boków, dłońmi w dół.
 • Napnij mięśnie tułowia i napnij pośladki, jednocześnie naciskając pięty, aby unieść biodra nad ziemię. W górnej części ruchu Twoje ciało powinno tworzyć linię prostą od ramion do kolan.
 • Utrzymaj uniesioną pozycję przez sekundę, a następnie powoli opuść biodra z powrotem do pozycji wyjściowej, nie opierając ich na podparciu. podłoga między powtórzeniami.
 • Przyspieszenie

  Jak wykonać ćwiczenie step-up (wejdź na platformę), Źródło: freepik.com

  Step-up to ruch, podczas którego podnosisz się i schodzisz z pudełka. Może się to wydawać prostym ćwiczeniem, ale w rzeczywistości jest potężne i wymagające. Po kilku krokach poczujesz pieczenie w mięśniach czworogłowych, ścięgnach podkolanowych i pośladkach.

  Jak wstać

  Udostępniliśmy także przydatny przewodnik na temat tego, jak dziewczęta mogą zwiększyć rozmiar pośladków poprzez ćwiczenia.

  Źródło informacji

  Exit mobile version