Site icon GEO Polityka

Ukrainę obejmie potężny antycyklon Thomas: prognostycy pogody powiedzieli, jakie będą przymrozki

Twitter LinkedIn

Ukrainę w dalszym ciągu borykają się z okresowymi nocnymi przymrozkami, które mają szkodliwy wpływ na rolnictwo. Synoptycy ostrzegają przed nowymi silnymi nocnymi przymrozkami, które wkrótce się pojawią.

URA-Inform podaje prognozę pogody, powołując się na synoptyka Natalię Didenko.

Według niej nie będzie Nie należy spodziewać się opadów w dniu 9 maja na Ukrainie, a niebo będzie czyste i słoneczne. Jednak dzięki bezchmurnej nocnej pogodzie masy powietrza arktycznego przedostaną się na Ukrainę, chłodząc powietrze, a nawet powodując szron na powierzchni. Jedynymi wyjątkami są południowa część kraju, Zakarpacie i przedmieścia regionu karpackiego, gdzie uda się uniknąć przymrozków.

W nocy 10 maja przymrozki utrzymają się nadal na wschodzie, północy i centrum Ukrainy. W ciągu dnia maksymalna temperatura powietrza wyniesie +11…17 stopni, jednak na północnym wschodzie w niektórych miejscach wyniesie zaledwie +9…11 stopni, w południowej i zachodniej części kraju ̵ od +15 do +20 stopni, a na Zakarpaciu osiągnie +22 stopnie.

9 maja w stolicy spodziewana jest świeża, czysta pogoda bez opadów. W nocy termometr spadnie do +2…5 stopni, w okolicy możliwe przymrozki, a w dzień też będzie chłodno, z temperaturą +11…12 stopni.

< p>Przypomnijmy, że Federacja Rosyjska przygotowała zamach na Zełenskiego: wiadomo, czy się udało, chroniąc Prezydenta Ukrainy.

Źródło informacji

Exit mobile version