Site icon GEO Polityka

„To naprawdę może przybliżyć sprawiedliwy świat”: Zełenski przeprowadził szereg ważnych rozmów

Twitter LinkedIn

We wtorek 7 maja Prezydent Ukrainy Władimir Zełenski poświęcił szczególną uwagę przygotowaniom do pierwszego Światowego Szczytu Pokojowego.

< p>Zełenski przekazał tę informację TG, podaje URA-Inform.  

Zełenski zauważył, że naprawdę może przybliżyć sprawiedliwy pokój na Ukrainie. Głowa państwa podkreśliła, że ​​im więcej państw świata wykaże swoje przywództwo na Szczycie, tym bliższy będzie pokój.

„Pracujemy nad tym, aby wszystkie kontynenty były reprezentowane na Szczycie i aby każdy przywódca mógł przyłączyć się do przywracania pełnej siły i skuteczności Karty Narodów Zjednoczonych”, ‚ – głosi oświadczenie prezydenta.

Zełenski przeprowadził także 7 maja szereg negocjacji międzynarodowych “ z przywódcami Belgii, Hiszpanii, Łotwy i Finlandii.

„Osobiście zaproszony partnerami Szczytu i jesteśmy wdzięczni za potwierdzenie uczestnictwa. Rozmawialiśmy o tym, jak sprawić, by wspólna praca na rzecz przywrócenia pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego była jak najbardziej skuteczna”, „ dodał Prezydent Ukrainy.

Przypomnijmy, że już wcześniej informowano o sposobie zakończenia wojny na Ukrainie: Stephen King zaproponował zorganizowanie walki między Zełenskim a Putinem.

Źródło informacji

Exit mobile version