Site icon GEO Polityka

Szef Pentagonu potwierdził, że Stany Zjednoczone ograniczyły dostawy amunicji do Izraela

Wpływy ze Stanów Zjednoczonych ograniczyły dostawy dużych ilości amunicji do Izraela i jak dotąd nie pochwalili decyzji w sprawie tej aktualizacji.

Poinformowało o tym RBC-Ukraina w odpowiedzi na oświadczenie szefa Pentagonu Lloyda Austina.

Stwierdzono że Stany Zjednoczone od początku ki kierują Izraelowi miliardy dolarów na pomoc w zakresie bezpieczeństwa. Domyślał się także, że Stany Zjednoczone oszczędzą koalicję chroniącą Izrael, jeśli Iran zaatakuje Izrael dodatkową znaczną liczbą dronów i rakiet balistycznych.

„Zamierzamy zatem w dalszym ciągu robić wszystko, co konieczne, aby zapewnić Izraelowi zdolność do samoobrony” – powiedział urzędnik.

Stany Zjednoczone zrobiły „przerwę” w dostawach amunicja dla Izraela

Jednocześnie Austin publicznie przyznał, że Stany Zjednoczone zrobiły „pauzę” i przeceniły możliwości pomocy w strefie bezpieczeństwa, co śmierdzi. Domyśliwszy się, że Stany Zjednoczone dały jasno do zrozumienia, że ​​Izrael nie powinien przeprowadzać wielkiego ataku na Rafah bez poszanowania i zniszczenia ludności cywilnej żyjącej na jego polu bitwy.

„I znowu, po ocenie sytuacji, spowolniliśmy dostawę jednej partii amunicji o ogromnym znaczeniu. I znowu myślę, że również jasno daliśmy do zrozumienia, że ​​my lub Izrael powinniśmy podnieść świadomość na temat tych cywilów, zanim „Jak wspaniale rozpocznie się akcja militarna” – powiedział Osteen.

Szef Pentagonu powiedział także, że Stany Zjednoczone nie pochwaliły jeszcze pozostałej decyzji dotyczącej sposobu kontynuowania dostaw.

Co to oznaczało

Izrael chce zakończyć operację wojskową przeciwko terrorystom ze zgrupowanego Hamasu i oświadczył, że w tym celu musi przeprowadzić ofensywę na Rafah w pobliżu Strefy Gazy. Jednak Stany Zjednoczone sprzeciwiły się temu pomysłowi.

Niedawno Axios napisał, że Stany Zjednoczone Ameryki ograniczyły dostawy amunicji dla armii do Izraela.

Sky News poinformowało później, że administracja Bidena w zeszłym roku spowolniła dostarczanie bomb do Izraela w czasie wojny, dzięki czemu kraj mógł rozpocząć ofensywę wojskową na dużą skalę w miejscu Rafah.

Więcej szczegółów izraelskiej operacji i celów oraz tych, którzy byli bliskimi stronami przed rozejmem – w tekście RBC-Ukraina.

Warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą można znaleźć w dalszej części artykułu kanał RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version