Site icon GEO Polityka

Rostin Banham: „Firmy kryptograficzne staną w obliczu nowej fali represji w USA”

Przewodniczący amerykańskiej Komisji ds. handlu kontraktami futures na towary (CFTC) Rostin Banham uważa, że ​​firmy kryptowalutowe wkrótce staną przed nowymi wyzwaniami sankcje i ograniczenia rynkowe.

Rostin Behnam jest przekonany, że nowego etapu represji należy spodziewać się przed końcem 2024 lub początkiem 2025 roku. Jako przyczyny presji na branżę wskazał ożywienie na rynku kryptowalut, rosnące zainteresowanie ze strony dużych funduszy inwestycyjnych oraz brak przejrzystych zasad.

„Żyjemy w rosnącej rynek. Sektor przyciąga inwestycje, kapitalizacja rośnie. Wielu głównych graczy ponownie zainteresowało się tą branżą i powinniśmy spodziewać się zwiększonego nadzoru i represji” – powiedział Banham.

Według niego ustawodawcy mają możliwość stworzenia odpowiednich ram regulacyjnych dla rynku, ale teraz są zajęci agendą wyborczą i nie wiadomo, jakie stanowisko zajmie nowa administracja Białego Domu zajmiemy się po wyborach. Banham zauważył, że jeśli Kongres nie przyjmie jasnych ram regulacyjnych, agencje nadzoru będą opierać się na orzeczeniach sądów.

Wcześniej republikańscy kongresmani wysłali list do sekretarz skarbu Janet Yellen, żądając, aby amerykańska Rada Nadzoru nad Stabilnością Finansową (FSOC), której przewodniczy, wyjaśniła status kryptowalut na szczeblu federalnym.

Источник: bits.media

Exit mobile version