Site icon GEO Polityka

Platforma LocalMonero P2P do handlu XMR ogłosiła zamknięcie

Platforma peer-to-peer LocalMonero, stworzona do handlu anonimową kryptowalutą Monero, ogłosiła zamknięcie swoją działalność ze względu na „czynniki zewnętrzne i wewnętrzne”.

Zespół LocalMonero ogłosił, że z dniem 7 maja zaprzestał rejestracji nowych użytkowników i w związku z tym nie będzie już publikował reklam handlu XMR. 14 maja witryna wyłączy handel tym aktywem kryptograficznym. Jej strona internetowa zostanie wyłączona 7 listopada, dlatego LocalMonero zaleciło użytkownikom wycofanie wszystkich środków do tego dnia.

Platforma handlu peer-to-peer Monero została uruchomiona w 2017 roku jako odpowiednik platformy platforma peer-to-peer LocalBitcoins, tylko do handlu XMR, a nie Bitcoin. Należy pamiętać, że w zeszłym roku LocalBitcoins przestał handlować pierwszą kryptowalutą z powodu niestabilnych warunków rynkowych.

Zespół LocalMonero nie podał konkretnych powodów zamknięcia usługi, ale stwierdził, że ekosystem Monero znacznie „dojrzał” w ostatnich latach. Jak ujęli to programiści LocalMonero, nadchodzące uruchomienie zdecentralizowanych giełd Haveno i Serai, a także niedawno ogłoszona aktualizacja prywatności o nazwie Full-Chain Membership Proofs (FCMP), dają pewność co do świetlanej przyszłości Monero, z platformą LocalMonero lub bez niej .

Przypomnijmy, że w lutym największa giełda kryptowalut Binance zakończyła wycofywanie anonimowej kryptowaluty Monero i w związku z tym jej kurs spadł poniżej 136 dolarów. W kwietniu giełda kryptowalut Kraken ogłosiła także koniec wsparcia dla XMR w Irlandii i Belgii.

Источник: bits.media

Exit mobile version