Site icon GEO Polityka

Kołomojski został poinformowany o podejrzeniu zorganizowania zabójstwa na zlecenie

Podejrzewa się, że zlecił zabójstwo dyrektora jednej z kancelarii prawnych.

Igor Kołomojski

Poinformowano jednego z ukraińskich oligarchów podejrzeń.

Poinformowała o tym Biuro Prokuratora Generalnego.

„Zgodnie z wytycznymi proceduralnymi Prokuratury Generalnej znany biznesmen podejrzany o legalizację mienia uzyskanego w drodze oszustwa został poinformowany o podejrzeniu popełnienia innego przestępstwa związanego z organizacją zabójstwa na zlecenie (część 4 art. 27 ust. 2 art. 15 ust. 11, 12 ust. 2 art. 115 kodeksu karnego) w komunikacie czytamy o Igorze Kołomojskim

„Według śledztwa podejrzany działa z powodów osobistych zemsty, nakazał zamordowanie dyrektora jednej z kancelarii prawnych za niezastosowanie się do przesłanek unieważnienia i unieważnienia uchwał walnego zgromadzenia otwartej spółki akcyjnej” – zauważyła prokuratura. .

Aby zorganizować plan, podejrzany pozyskał członków gangu, który „specjalizował się” w popełnianiu poważnych i szczególnie poważnych przestępstw, w tym przemocy fizycznej wobec konkurentów.

Członkowie gangu zaatakowali dyrektor jednej z kancelarii prawnych, zadając siniaki i rany kłute ważnych narządów.

„Jednocześnie zbrodnia ta nie została zakończona z przyczyn niezależnych od woli członków gangu” – wyjaśniła Prokuratura Generalna.

Obecnie prokuratorzy i śledczy podejmują pilne działania dochodzeniowo-procesowe mające na celu zdemaskowanie wszystkich osób zamieszanych w przestępstwo.

Podejrzany biznesmen przebywa w areszcie.

lb.ua

Exit mobile version