Site icon GEO Polityka

Ermak odbył spotkanie w sprawie „konkretnych propozycji członkostwa Ukrainy w NATO”

Szef Kancelarii Prezydenta rozmawiał z byłym sekretarzem generalnym Sojuszu Andersem Foghem Rasmussenem i wpływowymi politykami światowymi.

Szef Ukrainy OP Andrij Ermak i były sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen omówili projekt raportu grupy roboczej zawierający „uzasadnienia i propozycje” w sprawie przyszłego członkostwa Ukrainy w Sojuszu i zapewnienia pokoju. Dokument ten ma zostać opublikowany w najbliższym czasie przyszłość.

Zbliżający się Szczyt Pokojowy w Szwajcarii był także tematem rozmów. Ermak podkreślił znaczenie udziału jak największej liczby krajów, w tym z Globalnego Południa. Grupa będzie rozpowszechniać przesłanie poparcia dla Szczytu i zachęcać światowych przywódców do przyłączenia się do niego.

Oprócz Ermaka i Rasmussena do spotkania online dołączyli także wpływowi politycy i urzędnicy: były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski -Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, była szefowa rządu Finlandii Sanna Marin, była sekretarz stanu i kandydatka na prezydenta USA Hillary Clinton.

lb.ua

Exit mobile version