Site icon GEO Polityka

EBC wysłał pisma do wszystkich europejskich banków, które nadal działają w Rosji

Dyrektor generalny włoskiego banku UniCredit, Andrea Orcel, powiedział, że pisma wzywające EBC do ograniczenia działalności w Rosji prawdopodobnie otrzymały wszystkie banki, które nadal prowadzą działalność w Rosji. Donosi o tym Bloomberg.

► Subskrybuj kanał Telegram Ministerstwa Finansów: najważniejsze wiadomości finansowe

UniCredit został jeden z banków unijnych, który otrzymał pismo od Europejskiego Banku Centralnego wzywające go do ograniczenia działalności w Rosji. W zeszłym miesiącu Raiffeisen Bank International AG poinformował o wezwaniach EDB do ograniczenia działalności austriackiego banku w Rosji.

„Każdy bank w Europie mający jakikolwiek wpływ na Rosję prawdopodobnie otrzymał pismo z EBC” – stwierdzono we wtorek dyrektor generalny UniCredit Andrea Orcel. Nie chciał komentować konkretnie UniCredit.

UniCredit jak dotąd unika pełnego wyjścia z Rosji. Bank stwierdził, że strategia spełnia oczekiwania organów regulacyjnych i że w dalszym ciągu realizuje plan ograniczenia rosyjskiego ryzyka transgranicznego do zera do końca przyszłego roku.

Włoski bank działa w Rosji poprzez swoje spółka zależna UniCredit Bank JSC, oferująca usługi dla klientów korporacyjnych i prywatnych. Zatrudnia około 3100 pracowników w 50 oddziałach. Wraz z wybuchem wojny mediolański bank odłożył fundusze na wypadek niewypłacalności w Rosji.

minfin.com.ua

Exit mobile version