Site icon GEO Polityka

Dlaczego Europejczycy i Amerykanie tak naprawdę nie jedzą gryki: odpowiedź zaskoczy wielu

Twitter LinkedIn

Kasza gryczana to jedno z najpopularniejszych zbóż na Ukrainie — służy nie tylko jako dodatek do drugiego dania, ale jest także ważnym składnikiem wielu przepisów.

Taką informację podał Glavred, podaje URA-Inform.

A ponieważ w diecie naszego kraju taki produkt jest dość znany, dlatego dla wielu może to być prawdziwe odkrycie, dlaczego Europejczycy i Amerykanie nie jedzą kaszy gryczanej. Mają ku temu konkretny powód.

Faktem jest, że gryka jest rośliną bezpretensjonalną ‚ nie wymaga bardzo specjalnych warunków uprawy. A ze względu na swoją bezpretensjonalność i bardzo szeroką dystrybucję roślina ta w Ameryce i wielu krajach Europy była uważana za pokarm dla zwierząt.

W Hiszpanii, Francji, Belgii, Niemczech i Portugalii kasza gryczana była uważana za „arabską” zakład. Często nazywano je także zbożem „pogańskim”.

Tak naprawdę kasza gryczana jest bardzo zdrowym zbożem — zawiera mnóstwo witamin i mikroelementów, a także aminokwasów. Dlatego zdecydowanie warto mieć taki produkt w swojej diecie, gdyż to zboże będzie miało pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Pamiętajcie, dlaczego Azjatki wyglądają młodziej niż na swój wiek, pisaliśmy już wcześniej: główne tajemnice zostały ujawnione.

Źródło informacji

Exit mobile version