Site icon GEO Polityka

5 najzdrowszych produktów spożywczych, które warto dodać do swojej diety

Jakie produkty wyprzedzają superfoods, Dzherelo: freepik.com

Często słyszymy, czego nie robić w kwestii odżywiania. Ale nawet jeśli uważasz, że odżywiasz się tak zdrowo, jak to możliwe, nadal może brakować niektórych niezbędnych składników odżywczych. Eksperci podkreślają znaczenie superfoods, czyli zdrowej żywności znanej ze swojej dodatkowej wartości odżywczej. Jakie produkty uznaje się za superfood?

TreśćKtóre produkty są superfoods: łosoś Jajka Które produkty są superfoods: awokado Nasiona Chia Które produkty zaliczają się do superfoods: jagody

Zwykle są pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Jedne są drogie, inne kupujesz od dawna. WomanEL podpowie Ci, jakie najlepsze opcje musisz jeść częściej (jeśli jeszcze tego nie robisz).

Jakie są superfoods: łosoś

Twój najlepszy wybór dla zdrowia? Według Amandy Saucedy, dyplomowanej dietetyczki, jest to łosoś ze skórą. Łosoś jest doskonałym źródłem kolagenu, witaminy D, białka i kwasów Omega-3.

„Wszyscy potrzebujemy więcej łososia na talerzu, ponieważ zapewnia on korzyści zdrowotne typu 4 w 1” – mówi Sauceda. „W tym jednym produkcie można uzyskać wiele składników odżywczych, dzięki czemu idealnie nadaje się do przechowywania w lodówce.”

Jajka

Zdaniem Brynny Connor, lekarza rodzinnego, jajka to dobry wybór białka i jeden z „nielicznych produktów spożywczych uznawanych za kompletne źródło białka wysokiej jakości”.

„Tylko dwa jajka dostarczają aż do 30% białka dziennej wartości witamin. Dzięki temu są doskonałym pożywieniem na posiłek lub przekąskę” – mówi. „Jajka zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, których organizm nie jest w stanie sam wytworzyć, a także zdrowe nienasycone tłuszcze, witaminy i minerały.”

Superfood: awokado

Awokado to „doskonałe źródło zdrowych tłuszczów” – mówi Daryl Joffre, ekspert ds. zdrowia jelit. To pożywienie jest bogate w tłuszcze jednonienasycone, które z łatwością wytwarzają energię potrzebną organizmowi do spalania. Awokado zawiera także mnóstwo witamin, w tym witaminy K, C, B5 i B6.

„W rzeczywistości zawierają więcej potasu niż banany, ale nie zawierają cukru” – mówi Joffre. „Są też zaskakująco bogate w błonnik, dzięki czemu wspomagają zdrowy układ trawienny”.

Nasiona Chia

Nasiona Chia i jagody to potężne superfoods, które poprawią Twoje zdrowie, Źródło: freepik.com

Możesz łatwo dodać nasiona chia do porannego jogurtu, koktajli, a nawet ulubionych sosów sałatkowych – i powinieneś! Według Joffre nasiona chia mogą dostarczać białka, błonnika, wapnia, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych omega-3.

Spożywane mogą pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, wspomagać zdrowie układu trawiennego i wspierać kontrolę wagi.

Spożywane mogą pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, wspomagać zdrowie układu trawiennego i wspierać kontrolę wagi.

Superfoods: Jagody

Jeśli szukasz najlepszego owocowego superfoodu, nie szukaj dalej niż jagody. Ta smaczna jagoda jest preferowana przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia.

Jagody są bogate we flawonoidy, zwłaszcza antocyjany, kwercetynę i mirycetynę, które poprawiają funkcjonowanie mózgu, zmniejszają ryzyko chorób serca i sprzyjają zdrowemu starzeniu się. Zawierają nie tylko przeciwutleniacze i flawonoidy, ale także potas i witaminę C, które mogą pomóc poprawić zdrowie serca i funkcjonowanie mózgu.

Ale ile jagód należy jeść, aby uzyskać optymalne korzyści? Spróbuj włączyć do swojej cotygodniowej diety jedną lub dwie szklanki świeżych lub mrożonych jagód.

Istnieją inne produkty spożywcze, które są równie zdrowe, ale często są niedoceniane. Może powinieneś jeść je częściej?

Źródło informacji

Exit mobile version