Site icon GEO Polityka

Zwycięzca walki Usyk-Fury zostanie pozbawiony jednego z pasów mistrzowskich: z jakiego powodu

W rewanżu Ukraińców z Brytyjczykami tytuł absolutnego mistrza nie będzie zagrożone

Międzynarodowa Federacja Bokserska (IBF)odbierze tytuł wagi ciężkiej zwycięzcy walki pomiędzy mistrz świata WBO, WBA, IBO i IBF Alexander Usik oraz posiadacz tytułu WBC Tyson Fury.

Jak donosi ESPN, IBF podjął tę decyzję ze względu na na to, że Usik nie obronił pasa przed obowiązkowym pretendentem do Chorwata Filipem Hrgoviciem.

Ponieważ Ukrainiec i Brytyjczyk planują rewanż zaraz po pierwszej walce, zaplanowany na 18 majaw Riyadzie IBF pozbawi mistrza tytułu.

Oznacza to, że w rewanżu pomiędzy Usikiem i Furym, który odbędzie się odbędzie się 12-13 października w Arabii Saudyjskiej, a stawką będą tylko trzy główne pasy – WBO, WBA i WBC, ale nie tytuł absolutnego mistrza.

I nowy posiadacz tytułu IBF wagi ciężkiej zostanie rozstrzygnięty w walce pomiędzy Hrgoviciem a Brytyjczykiem Danielem Dubois, która odbędzie się 1 czerwca.

Przypomnijmy, że zwycięzca walki Usyk-Fury stanie się pierwszym absolutnym mistrzem świata mistrzem wagi ciężkiej XXI wieku.

Ostatnim „absolutem” w wadze ciężkiej był Lennox Lewis, który wywalczył ten status w 1999 roku, pokonując Evandera Holyfielda. Wtedy stawką były tytuły WBA, WBC i IBF. Pas WBO został uznany za równy w 2007 roku, więc zwycięzca walki Usyka z Furym stanie się pierwszym w historii „absolutnym” zawodnikiem wagi ciężkiej z czterema głównymi tytułami.

tsn.ua

Exit mobile version