Site icon GEO Polityka

Tisa nie jest bezpieczna. Jak działają „instrukcje” (nie) z Ukrainy

W myślach obozu wojskowego nie będę próbował nielegalnego przekraczania kordonu przez poborowych. W przeciwnym razie ich „plany na przyszłość” z zakupionymi trasami zakończą się tragicznie, np. zginę w rzece Cisa.

O tym, jak niebezpieczna jest rzeka Cisa, ile już życia pochłonęła i składy do naprawy znalezisk W międzyczasie więcej testów – przeczytaj w materiałach RBC-Ukraina poniżej.

W godzinie przygotowywania materiału wikoryzowano: Kanał telegramowy Derzhprikordonservice, Zakarpackie OVA, „Głos Karpat”, wikipedia, ekskluzywny komentarz policjanta ruchu rzecznego Andrija Demenki.

Zmіst

Co wiemy o Cisie

Cysa to największa rzeka Zakarpacia, która płynie przez co najmniej tysiąc kilometrów (966 km ). Powierzchnia basenu wynosi 157 tysięcy metrów kwadratowych. km (granice Ukrainy to 12,8 tys. km2). Szerokość rzeki wynosi 80 m, a głębokość 5 m (odcinki przechodzące z sąsiedniej Rumunii i Ugorszczyny mają głębokość 2,5 m).

Przepływa przez pięć całych krajów: Ukrainę (obwód zakarpacki), Rumunię, Słowację, Ugorszczinę i Serbię i wpada do Dunaju (ponad sto kilometrów rzeki – to jest granica Rumuni i Ugorszczyny).

C Biorę rzeka ma swój początek w rejonie Rachowa w wyniku przepływu dwóch małych rzek – Czarnej i Białej Cisy. Zagalom przechodzi przez Zakarpacie wzdłuż górnej rzeki na długości 201 km. W tej kolejności na brzegach Cisy stoją miasta Rachów, Tyaczów, Chust i Czop.

Ważne jest, aby Cisa była uzupełniana deskami i wodami roztopowymi – co najmniej połowa tych wód rzeka zużywa na wiosnę. Jeszcze przed wojną na pełną skalę popularne były tu rafting oraz programy turystyczno-wycieczkowe. Ponadto planowane jest posiadanie całego portu dla transportu międzynarodowego z terminalem multimodalnym na Tisya.

Problem z Rzeka Girska: ile istnień ludzkich pochłonęła

W oczach wojny na pełną skalę Cisa straciła daleko od dobrej chwały. Popularnie nazywano ją tzw. „rzeką śmierci” dla oszustów. W przypadku śmierci wielokrotnej przekraczanie nielegalnej granicy przez tę rzekę jest niedozwolone.

Jak potwierdził w komentarzu RBC-Ukraina rzeczny funkcjonariusz Państwowej Służby Granicznej Andrij Demczenko, na początku Wielkiej Wojny na rzekach Girskiego w chwili obecnej patrole graniczne odnotowały już 28 rodzajów zgonów. Wśród nich największą rzeczą jest Tisya. O znalezieniu szczątków poinformowała dziś DPSU – z wody wydobyto ciała aż trzech ofiar utonięcia. A to nie są oficjalne dane.

Są też przypadki ofiar śmiertelnych, ponieważ konieczne jest przekroczenie kordonu przez najważniejsze miejscowości Gruzji. Aby dodać te informacje do domysłów, DPSU posiada informacje o ponad 35 zgonach. A to nie są oficjalne dane.

„Same rzeki Girskiego nie są bezpieczne, ponieważ wydają się takie spokojne, ale w okolicznych miejscach może być dużo prądu. Tam, gdzie prąd przyciąga ludzi, może to spowodować śmierć podannya richok . I kto nie ma siły przypływać rzeki, dlatego wszystko jest w porządku” – wyjaśnia policjant ruchu rzecznego DPSU.

W jakim regionie prowadzi „trasę” z Tisi Jak już wspomniano, Cisa często pełni rolę swoistego „naturalnego kordonu wodnego” pomiędzy Ukrainą a Rumunią oraz Ukrainą a obwodem ugorskim. Dlatego w tych dwóch regionach Ukraińcy starają się zatrzymać tę niebezpieczną przeprawę wodną.

„Złodzieje, służący na przykład źle zorganizowanym grupom, którzy płacą pieniądze w zamian za wspieranie Sił Obronnych Ukrainy, kradną dla siebie nielegalną prostą linię kordonu. grupy zła, które są bogate” – ujawnia Demczenko.

Wyjaśnił, że trasy określone w tak zwanych „instrukcjach”, które złe grupy dają ludziom, będą również przebiegać przez rzeki Girskiego. Jaka jest troska o życie tych, którzy ulegają pokusie, aby je splatać.

„Tak naprawdę nie można oczekiwać, że sami złodzieje będą dbali o swoje zdrowie. Te złe grupy nie dbają o życie ludzi , bo ich głównym celem jest -bogactwo”, -być może Demczenko.

Nie mniej niż za rzeką. Gdzie spróbować najbardziej

Według słów rzecznego policjanta DPSU, najlepszą próbą nielegalnego przekroczenia kordonu państwowego jest „zielone pole” (czyli pozycja pomiędzy punktem kontrolnym) między Rumunią a Mołdawią. I takie próby, mówi Demczenko, niestety, są szybko naprawiane.

„Kiedy pojawia się problem na punktach kontrolnych, złodzieje z reguły albo szukają szczegółowych dokumentów, albo przechwalają się cechami konstrukcyjnymi środków transportu i próbują przekupić inspektorów DSSU” – powiedział Demczenko.< /p>

Vin dodaje, że wcześniej w połowie funkcjonariusze straży granicznej w kordonie siatkówki byli zachęcani do zabijania od 100 do 150 osób na jedno zabójstwo.

„Większość z nich jest ważna – wszyscy ludzie (społeczności Ukrainy) w wieku od 18 do 60 lat. Narzekają, że potrzebne są niezbędne dokumenty uprawniające do przekroczenia kordonu. W przeciwnym razie osoby z określonych kategorii nie będą mogły „potwierdzić szczegóły podróży” – dodaje policjant ruchu rzecznego DPSU.

Domyślamy się, że w świadomości obozu wojskowego to, co dzieje się na Ukrainie od początku wojny na pełną skalę i będzie trwało przez kolejne trzy miesiące , wejście poza kordon dla osób na Ukrainie jest ograniczone od 18 do 60 dni. Ale є w vyyyatki. Osoby zwolnione z wojska mogą jednak bezzwłocznie opuścić terytorium regionu. O tych, których można wypchnąć za kordon w godzinie wojny, i o tym, co jest potrzebne, RBC-Ukraina napisała w osobnym artykule.

Istotne jest jednak, że dla niektórych kategorii Ukraińców zasady opuszczania granicy mogą ulec zmianie. Zostanie to zrealizowane po wejściu w życie nowej ustawy o mobilizacji 18 maja.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version