Site icon GEO Polityka

Połowa rakiet z Korei Północnej, które Rosja wystrzeliła w stronę Ukrainy, eksplodowała w powietrzu – Prokuratura Generalna

Biuro Prokuratora Generalnego Ukrainy stwierdziło, że około połowa rakiet balistycznych KRLD, które wojska rosyjskie wystrzeliły w stronę naszego kraju, eksplodowała w powietrzu.

11 0

Zdjęcie – csis.org

W odpowiedzi na prośbę dziennikarzy agencji Reuters w Biurze Prokuratora Generalnego Ukrainy poinformował, że wojska Federacji Rosyjskiej zaatakowały nasz kraj około 50 północnokoreańskimi rakietami balistycznymi, podaje NBN .

W pisemnych odpowiedziach departamentu na doniesienia mediów zauważono, że prokuratorzy zbadali wrak 21 rakiet, które „druga armia pokoju” otrzymała od Pjongjangu.

Przedstawiciele Biura Prokurator Generalny powiedział również, że z pięćdziesięciu rakiet KRLD, które Siły Zbrojne Rosji uderzyły w Ukrainę, około 50 amunicji zboczyło z zaprogramowanej trajektorii i eksplodowało w powietrzu. W takich przypadkach nie znaleziono żadnych fragmentów pocisków.

Departament dodał, że takie incydenty wskazują na dużą awaryjność północnokoreańskich rakiet używanych przez rosyjskich najeźdźców.

Wcześniej Sztab Generalny Ukraińskie Siły Zbrojne oświadczyły, że północnokoreańska amunicja artyleryjska i moździerzowa, której armia Putina używa na froncie, eksploduje prosto w lufach.

nbnews.com.ua

Exit mobile version