Manchester United poniósł miażdżącą porażkę w Premier League i ustanowił klubowy rekord (wideo)

„Czerwone Diabły” ryzykujesz pozostaniem bez europejskich rozgrywek w przyszłym sezonie.

Manchester Unitedponiósł miażdżącą porażkę na wyjeździe z Crystal Palacew meczu finałowym 36. runda angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Selhurst Park w Londynie zakończył się spektakularnym triumfem gospodarzy wynikiem 4:0.

W pierwszej połowie „Orły” zdobyły dwie bramki przeciwko „Mancunians”: już w 12. minucie Michael Olise otworzył wynik meczu w 40. minucie, a w 40. minucie Jean-Philippe Matetta wzmocnił prowadzenie swojego zespołu.

Po przerwie Manchester United nie był w stanie odpowiedzieć przeciwnikowi, ale zespół Olivera Glasnera wrzucił do siatki jeszcze dwa gole, które broniony przez Andre Onanę. W 58. minucie Tyrique Mitchell zdobył bramkę, a w 66. minucie Olise zdobył podwójną bramkę, ustanawiając tym samym końcowy wynik meczu.

Przypomnijmy, że dla Manchesteru United jest to już 13. porażka w sezonie Premier League, co ustanowiło nowy klubowy rekord.

Recenzja meczu Cristal match Palace – Manchester United

Manchester United (54 punkty) pozostał na ósmym miejscu w tabeli Premier League, gorsza od Chelsea pod względem dodatkowych wskaźników. Teraz Czerwone Diabły i Emeryci znajdują się poza strefą Pucharu Europy. Crystal Palace (43 punkty) zajmuje 14. miejsce.

W kolejnej rundzie drużyna Erika ten Haga zmierzy się 12 maja z Arsenalem, który w dalszym ciągu walczy z Manchesterem City o tytuł mistrzowski. Dzień wcześniej Crystal Palace zagra na wyjeździe z Wolverhampton.