Liga Mistrzów: Borussia nagle pokonała PSG i została pierwszym finalistą turnieju

Borussia Dortmund minimalnie pokonała francuską Paris Saint-Germain w meczu Podziałów Mistrzów Ligi 2023/24.

RBC-Ukraina informuje o tym na podstawie wyników meczu.

Liga Mistrzów, 1/2 finału, mecze uzupełniające

PSG – Borussia D – 0:1 (pierwszy mecz – 0:1)

Gol: Hummels, 50

Minimalna porażka na wyjeździe sprawiła, że ​​Paryżanie zaczęli martwić się o swoje szczęście w atakach. Podczas sesji inauguracyjnej rządzący zmarnowali wiele chwil. Ramos i Mbappé przekazali piłkę w ręce bramkarza Djmeli Kobela, po czym Portugalczyk rzutem wolnym przebił słupek.

Borussia pamiętała do połowy połowy po strzale Ruersona. stąd. Następnie Dembele z rogu rzutu karnego posłał piłkę w górę, a Adejemi w kontrataku nie wyprzedził Donnarummy. Do końca 45 wieku Vitinya pokonywał Kobla uderzeniem z dużej odległości, a po strzale Ruisa piłka odbiła się od Kutovyi.

Na drugiej połowie Zaire-Emeri, po drugiej stronie, przebicie się przez bramkę po dośrodkowaniu Mbappe z kontynuacją Ramouche. W tym momencie drużyna z Dortmundu zszokowała Parc des Princes. Brandt posłał piłkę z lewego skrzydła, a Hummels bezbłędnie wyprowadził piłkę z rzutu rożnego głową.

Po zdobyciu bramki Borussia skoncentrowała się na obronie mocnej bramki, rozpoczynając godzinę kontrataków po godzinie. Wreszcie paryżanie zaczęli atakować Włodzimierza „Jmeli”, lecz okazało się, że trudno jest przebić się przez gęstą obronę. Najbliżej bramki był Mendes, a jego bilardowy strzał z dystansu trafił w słupek.

W finałowych 10-15 PSG kontrolowało właściwy atak przeciwko Dortmundowi. W dolnej części ataków Gospodarsa piłka przed zaklęciami minęła ramę Psa. Po raz kolejny jedna z nóg bramkarza została zabezpieczona przez poprzeczkę – po finiszu Mbappe i strzale Vitinyi z linii karnej. Wreszcie „Borussia” przetrwała burzę i dostała się do finału turnieju.

Przed samym słowem odgadliśmy już historię zmagań „Bawarii” z „Realem” w Lidze Mistrzów .

Terminy i ważni ludzie, wielki piec Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.