Site icon GEO Polityka

ISW wyjaśniła, co kryje się za groźbami Kremla w sprawie ćwiczeń nuklearnych skierowanymi do Zachodu

Waszyngtoński Instytut Studiów nad Wojną poinformował o nasileniu prowadzonej przez Kreml kampanii gróźb nuklearnych i manipulacji dyplomatycznych. Amerykańscy analitycy podali cel wypowiedzi władz rosyjskich na temat ćwiczeń nuklearnych.

11 0

Fotografia – zaks.ru

W materiale analitycznym ISW odnotowuje się, że władze rosyjskie zintensyfikowały kampanię odruchowej kontroli, która zakłada kształtowanie opinii wroga i dobrowolne podejmowanie decyzji korzystne dla Federacji Rosyjskiej, w wyniku odpowiedniej retoryki i kraju agresora IPSO, podaje NBN.

Amerykańscy eksperci wyjaśniali, że Moskwa często objawia się „brzęknięciem” swoim arsenałem nuklearnym podczas wojny z Ukrainą w celu zmusić państwa zachodnie do zaprzestania wspierania Kijowa.

Według analityków rosyjscy urzędnicy stanowią ważny element w wysiłkach agresora zmierzających do wykorzystania retoryki nuklearnej jako odruchowej kontroli. Przedstawiciele państwa terrorystycznego zawsze łączą ćwiczenia nuklearne i wskazówki dotyczące użycia takiej broni z ważnymi decyzjami politycznymi zachodnich przywódców dotyczącymi Ukrainy.

Jak doniesiono, przedstawiciel Waszyngtonu John Kirby odpowiedział na kolejne groźby nuklearne agresora prezydent. Urzędnik powiedział dyktatorowi, jak uchronić się przed zachodnią bronią.

nbnews.com.ua

Exit mobile version