Site icon GEO Polityka

Gary Gensler: Emitenci aktywów cyfrowych ukrywają informacje przed inwestorami

Przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powiedział w wywiadzie dla CNBC Squawk Box, że Pomimo licznych wymogów regulacyjnych firmy kryptowalutowe w dalszym ciągu ukrywają przed inwestorami prawdziwą tożsamość swoich aktywów cyfrowych na rynku papierów wartościowych.

Gary Gensler stwierdził, że odpowiedź na fundamentalne pytanie „Jakie metody mogą zagwarantować ochronę amerykańskiego inwestora kryptowalutowego” okazała się uzależniona od zignorowania przez firmy kryptowalutowe wymagań regulatora:

„Wiele tokenów jest zgodnie z prawem i opinią Sądu Najwyższego papierami wartościowymi. W tej chwili amerykańscy inwestorzy kryptowalut nie otrzymują potrzebnych informacji od emitentów aktywów cyfrowych, a różni pośrednicy na tym dość scentralizowanym rynku zwykle robią rzeczy, na które nigdy nie pozwolilibyśmy nikomu na nowojorskiej giełdzie”.

Gary Gensler powiedział widzom CNBC Squawk Box, że SEC wysłała wiele powiadomień do amerykańskich firm kryptowalutowych o możliwych postępowaniach cywilnych i działaniach egzekucyjnych w związku z naruszeniem przepisów dotyczących papierów wartościowych. Nie było jednak żadnej reakcji, a inwestorzy nie zostali poinformowani o przynależności tokenów cyfrowych do rynku papierów wartościowych – dodał urzędnik.

Kiedy gospodarz CNBC zapytał Genslera, czy eter można uznać za papier wartościowy, czy za towar, przewodniczący SEC uniknął bezpośredniej odpowiedzi. Wyjaśnił jedynie, że sprawą tą zajmuje się komisja ekspertów resortu.

Wcześniej podczas przemówienia na konferencji w Columbia Law School szef SEC powiedział, że rynek kryptowalut wymaga pilnej dezynfekcji.

Источник: bits.media

Exit mobile version