Site icon GEO Polityka

Czy konieczne jest udanie się do TCC po 18 maja, jeśli dane zostały już zaktualizowane: odpowiedź od wojskowego

Twitter LinkedIn

Po 18 maja, kiedy wejdzie w życie nowa ustawa o mobilizacji, osoby odpowiedzialne za służbę wojskową będą musiały stawić się w terytorialnych centrach poboru w celu wyjaśnienia swoich danych.

Informację tę podała firma Unian, podaje URA-Inform.  

Szef działu public relations Regionalnego Terytorialnego Centrum Rekrutacji i Wsparcia Społecznego w Połtawie Roman Istomin zauważył, że obywatele, którzy zrobili to wcześniej, nie muszą zgłaszać się do rejestracji i poboru do wojska biuro.

„Jeżeli obywatel chce zgodnie z prawem doprecyzować swoje dane, może to zrobić po wejściu ustawy w życie. Ale nikt nie zabrania Ci teraz aplikować. Ponieważ aktualizacja danych — jest to obowiązek każdej osoby odbywającej służbę wojskową”, „ wyjaśnił.

Istomin zauważył, że jeśli obywatel Ukrainy odpowiadający za służbę wojskową zrobi to teraz, to terytorialny ośrodek rekrutacji będzie już miał jego aktualne dane. W związku z tym nie ma konieczności stawania się w wojskowym biurze rejestracyjnym i poborowym po 18 maja.

„Na Ukrainie obowiązuje ustawa o jednolitym państwowym rejestrze osób odpowiedzialnych za służbę wojskową. Jest lista danych osobowych. Jeżeli obywatel zaktualizował wszystkie dane, które tam są i nic się nie zmieniło, mogą to być dane nawet za 2022 r., ale są istotne, więc nie wymagają aktualizacji”, „ – zauważył szef Połtawskiej TsK.

Przypominamy, że Moseychuk już wcześniej informował o zakończeniu okresu zabawek: „SBU zapuka do wszystkich drzwi”.

.

Źródło informacji

Exit mobile version