Site icon GEO Polityka

Badanie Visa: „90% wolumenu transakcji Stablecoinem nie jest dokonywane przez prawdziwych użytkowników”

Według wspólnego badania przeprowadzonego przez firmę płatniczą Visa Inc. i na platformie Allium Labs, tylko około 10% wolumenu transakcji stablecoinami jest przeprowadzanych przez prawdziwych ludzi.

Badacze wykorzystali tę usługę do izolowania transakcji dokonywanych przez boty i dużych traderów, a także do izolowania transakcji dokonywanych przez prawdziwych ludzi. Według Visa, w kwietniu łączny wolumen transakcji stablecoinami wyniósł 2,2 biliona dolarów, z czego jedynie 149 miliardów dolarów przeprowadzono w ramach „płatności organicznych”.

Dyrektor ds. kryptowalut w Visa Kai Sheffield (Cuy Sheffield wyjaśnił, że blockchainy to sieci ogólnego przeznaczenia. Stablecoins można wykorzystywać na różne sposoby – transakcje inicjowane są ręcznie przez użytkowników końcowych lub programowo za pomocą botów.

Pranav Sood, dyrektor wykonawczy platformy płatniczej Airwallex na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), skomentował badanie Visa. Uważa on, że monety typu stablecoin są wciąż na wczesnym etapie ewolucji jako instrumentu płatniczego. Mają potencjał długoterminowy, ale emitenci monet stabilnych mają jeszcze trochę pracy do wykonania w perspektywie krótkoterminowej. Według Sooda obserwuje on umiarkowany popyt na monety stablecoin ze strony swoich klientów, ponieważ wielu z nich nadal nie uważa ich za wygodne. Sood dodał, że około 40–60% płatności komercyjnych w USA nadal dokonuje się czekiem.

Przypomnijmy, że w 2021 roku Visa wprowadziła rozwiązanie umożliwiające interakcję kryptowalut, stablecoinów i walut cyfrowych banków centralnych. W zeszłym roku Visa ogłosiła, że ​​będzie używać stabilnych monet USDC i blockchain Solana w celu przyspieszenia płatności i rozliczeń transgranicznych.

Источник: bits.media

Exit mobile version