Site icon GEO Polityka

Apple opracowuje chipy AI, chcąc zyskać przewagę w wyścigu zbrojeń opartym na sztucznej inteligencji

Apple pracuje nad własnym chipem przeznaczonym do uruchamiania oprogramowania sztucznej inteligencji (AI) na serwerach w centrach danych. Posunięcie to mogłoby zapewnić firmie przewagę w wyścigu zbrojeń dzięki sztucznej inteligencji, donosi The Wall Street Journal, powołując się na własne źródła.

Przeczytaj stronę Ministerstwo Finansów na Facebooku: główne aktualności finansowe

Należy zauważyć, że projekt o wewnętrznej nazwie kodowej Project ACDC (Apple Chips in Data Center) powinien wykorzystywać doświadczenie Apple w opracowywaniu chipów dla swojej infrastruktury serwerowej.

< p>Sam projekt jest rozwijany od kilku lat, ale nie wiadomo, czy i kiedy zostanie wprowadzony.

Oczekuje się, że chip serwerowy Apple będzie skupiał się na uruchamianiu modeli sztucznej inteligencji, czyli generowaniu już wyszkolonych wyników modeli, zamiast je szkolić. Według niektórych źródeł szkolenie modeli będzie prawdopodobnie nadal zdominowane przez producenta chipów Nvidia.

Apple ściśle współpracuje z Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. w celu opracowania i rozpocząć produkcję takich chipów. Nie wiadomo, czy obu firmom udało się osiągnąć końcowy wynik.

Przypomnijmy

Ministerstwo Finansów napisało, że Apple wznowiło negocjacje z OpenAI w sprawie wykorzystania technologii generatywnej sztucznej inteligencji do wdrożenia szereg nowych funkcji w iPhonie.

minfin.com.ua

Exit mobile version