„Veres” odniósł zdecydowane zwycięstwo nad „Minay” i wydostał się ze strefy bezpośredniego spadku z UPL (wideo)

Klub Równe powrócił w meczu z Zakarpatami, zwiększając swoją szanse na utrzymanie się w elitarnej lidze.

Veres pokonał u siebie Minay w finałowym meczu 27. rundy rozgrywek liga ukraińskiej Premier League (UPL). Mecz na stadionie Avangard w Równem zakończył się wynikiem 3:1.

Już w 5. minucie meczu Arthur Remenyak objął prowadzenie gościom. Jednak drużyna Równego odrobiła straty jeszcze przed przerwą – Iago Siqueira zdobył bramkę w 30. minucie.

W drugiej połowie bramkę zdobyła drużyna Olega Shandruka jeszcze dwa razy i ostatecznie odniósł zdecydowane zwycięstwo. W 62. minucie celny strzał oddał Witalij Dakhnovsky, a w 87. minucie dobił Dmitry Shastal piłka w bramce po tym, jak bramkarz Minai Alexander Kemkin sparował rzut karny.

Recenzja meczu „Veres” – „Minai”

Zostanie dodane wkrótce .

Dzięki temu zwycięstwu „Veres” (23 punkty) wyprzedził „Metalist 1925” (22 punkty) i opuścił bezpośrednią strefę spadkową z UPL, awansując na 14. miejsce. Na ostatniej pozycji pozostał „Minaj” (19 punktów).

W kolejnej rundzie UPL 13 maja rówieński klub zmierzy się z „Zaryą”, a drużyna Zeljko Lyubenovicia zmierzy się z „Vorsklą” ”11 maja.