Site icon GEO Polityka

Stany Zjednoczone zdecydowały o mianowaniu Putina na Prezydenta Federacji Rosyjskiej

Stany Ameryki są skłonne uznać Wołodymyra Putina za Prezydenta Rosji. Nie wyślą jednak swoich przedstawicieli na Waszą inaugurację.

Tak stwierdził przedstawiciel Departamentu Stanu USA Matthew Miller, informując RBC-Ukraine, że przesłali go na Waszą odprawę.

„Na pewno nie wiemy, czy wybory prezydenta w Rosji są wolne i uczciwe, jednakże Putin jest prezydentem Rosji i nadal będzie pełnił tę funkcję, ale naszego przedstawiciela nie będzie na jego inauguracji” – dodał. powiedział co Nie wysyłajcie swoich przedstawicieli na „inaugurację” Wołodymyra Putina w Rosji. Z którym ZMI oświadczyło, że ten pomysł nie ma poparcia Francji, a ich ambasador i tak pojedzie do Moskwy.

Wybory w Rosji

W Rosji odbyły się wybory prezydenckie w sprawie zmiany Wołodymyra Putina. 7 maja odbędzie się inauguracja, po której Rosja pozostanie u władzy do 2030 roku.

Jednak niższe regiony nie uznały tych wyborów, a zwłaszcza tych, które Rosja przeprowadziła także podczas okupacji Ukraina nsky terytoria.

Zokrem, dziś Ministerstwo Zdrowia Ukrainy stwierdziło, że nie ma powodu w ogóle uznawać Putina za Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Jak odbyły się wybory w Rosji i jak napłynęli na Ukrainę – przeczytaj materiał RBC-Ukraine

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraine Telegram.

Exit mobile version