Site icon GEO Polityka

Siły Zbrojne Ukrainy rozpoczęły rozmowy o negocjacjach z Federacją Rosyjską: wiadomo, kiedy możliwy będzie dialog o pokoju

Twitter LinkedIn

Wielu Ukraińców uważa negocjacje z Rosją za niedopuszczalne. Temat ten skomentował przewodniczący Rady Rezerwistów Sił Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy Iwan Tymoczko. Podkreślił, że negocjacje mogą przynieść realne korzyści, ale jest pod pewnym warunkiem.

Jak podaje URA-Inform, powołując się na Channel 24.

Tymoczko powiedział, że zwycięstwa Sił Zbrojnych Ukrainy tworzą warunki prawdziwie znaczących negocjacji z Rosją. Zauważył, że obecnie powstają stowarzyszenia międzynarodowe, które będą pomagać Ukrainie na arenie politycznej. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę fakt, że zgodnie z prawem Ukraina nie ma prawa prowadzić bezpośrednich negocjacji z Federacją Rosyjską.

„Siły Zbrojne Ukrainy wyzwolą terytoria i nakłonią okupantów do dialogu na temat Warunki Ukrainy. Nie wstydzimy się tego, że Ukraina potrzebuje pomocy swoich sojuszników, aby zwyciężyć. Najważniejsze jest to, że zmusimy Federację Rosyjską do ustępstw i żałowania inwazji” – dodał. Zaznaczyła Tymochko.

Podkreślił, że negocjacje są jednym z elementów kształtujących zwycięstwo Ukrainy. Tym samym negocjacje staną się możliwe, gdy Siły Zbrojne Ukrainy dostatecznie osłabią Federację Rosyjską, a sojusznicy Ukrainy przygotują odpowiednią platformę polityczną.

Przypomnijmy, że Ukrainie grozi pozostawienie bez pomocy Zachodu – Hodges stwierdził, że już czas aby Ukraińcy podjęli śmiały krok.

Źródło informacji
Exit mobile version