Site icon GEO Polityka

Przychody Coinbase wzrosły o 72%, BlackRock planuje przyciągnąć fundusze emerytalne do inwestowania w ETFy Bitcoin: co nowego na rynku

Najważniejsze na rynku kryptowalut.

Przychody First Coinbase wzrosły w tym kwartale o 72%

Giełda kryptowalut Coinbase uzyskała przychody w wysokości 1,6 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2024 r., co stanowi wzrost o 72% w porównaniu z czwartym kwartałem 2023 r. Jednocześnie przychody spółki z transakcji w tym okresie uległy podwojeniu.

Według opublikowanego raportu zysk netto firmy wyniósł 1,18 miliarda dolarów, czyli 4,4 dolara na akcję. To znacznie więcej niż przewidywana wartość. Analitycy oczekiwali, że zysk netto Coinbase w pierwszym kwartale 2024 r. wyniesie 1,09 USD na akcję.

Dla porównania Coinbase zamknął pierwszy kwartał 2024 r. stratą netto w wysokości 78,9 mln USD. Obecny zysk netto wynosi 1,00 USD na akcję to więcej niż spółka otrzymała za cały 2023 rok.

Z wskazanych przychodów 935,2 mln dolarów pochodzi z przychodów z opłat transakcyjnych. Liczba ta podwoiła się w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Coinbase ogłosił również wzrost wolumenu transakcji w ujęciu pieniężnym do 56 miliardów dolarów.

Dochody z transakcji instytucjonalnych wzrosły o 133%, do 85,4 miliona dolarów, co stanowi jedną trzecią wolumenu transakcji detalicznych i instytucjonalnych Bitcoin.< /p>

BlackRock przewidział udział funduszy emerytalnych w sektorze spotowych ETF Bitcoinów

Robert Mitchnick, szef aktywów cyfrowych w firmie inwestycyjnej BlackRock, przewidział „nową falę inwestorów” w sektorze spotowych funduszy ETF Bitcoin. Poinformował o tym CoinDesk z linkiem do wypowiedzi najwyższego menadżera firmy.

Według Mitchnicka, w ciągu najbliższych kilku miesięcy lista instytucji uczestniczących w obrocie kryptowalutowymi ETF-ami zostanie uzupełniona o nowe kategorie . Przede wszystkim obejmą emerytury i fundusze państwowe – zauważa ekspert.

„Wiele z tych zainteresowanych stron – niezależnie od tego, czy mówimy o funduszach emerytalnych, państwowych funduszach majątkowych czy innych podmiotach zarządzających aktywami – jest zaangażowanych w ciągłe badania i negocjacje. W tym procesie pełnimy rolę edukacyjną. BlackRock od kilku lat mówi o bitcoinach od tego rodzaju instytucji” – powiedział Mitchnick.

Jito stał się największym protokołem DeFi na Solanie z 1,41 miliarda dolarów TVL

Zdecentralizowane finanse (DeFi ) protokół Jito znalazł się na szczycie rankingu projektów na platformie Solana na poziomie TVL. Łączna wartość zablokowanych środków od Jito przekroczyła 1,4 miliarda dolarów.

Według platformy DeFiLllama zablokowanych jest około 10 milionów w protokole płynnego tyczenia SOL. Wiadomo, że odpowiada za około 38% TVL całego ekosystemu Solana.

Drugie miejsce zajmuje projekt Marinade z kwotą 1,35 miliarda dolarów TVL. Na drugim miejscu znajduje się Kamino z zablokowanymi środkami w wysokości 1,03 miliarda dolarów.

W ogólnym rankingu protokołów płynnego stakowania Jito zajmuje piąte miejsce. Lido Finance nadal prowadzi z 28,1 miliardami dolarów.

Mieszkaniec Nowego Jorku został oskarżony o zorganizowanie 43 milionów dolarów Piramida kryptograficzna

Biuro prokuratora dla południowego dystryktu Nowego Jorku oskarżyło Idina Dalpoura o zorganizowanie wieloletniego programu Ponzi z wykorzystaniem zasobów cyfrowych, którego szkody oszacowano na 43 miliony dolarów.

Podejrzany został aresztowany 1 maja. Pierwsza rozprawa w sprawie odbyła się tego samego dnia.

Według śledczych Dalpur prowadzi ten oszukańczy program od 2020 roku. Zaproponował inwestorom ze Stanów Zjednoczonych i innych krajów uzyskanie „ogromnych zysków” sięgających 42% rocznie poprzez inwestycję w biznes hotelowy w Las Vegas i handel kryptowalutami.

„Obietnice (zatrzymanego – red.) były mirażem. Stosował klasyczny model piramidy, płacąc inwestorom oczekiwany zysk pieniędzmi innych inwestorów. Zamiast wykorzystać obiecane środki, Dalpour hojnie wydał je na siebie” – powiedział prokurator Damian Williams.

Władze zauważyły, że oskarżony stracił w wyniku hazardu około 1,7 miliona dolarów z funduszy ofiar, pokrywając ich długi, a także zapłacił za naukę swoich dzieci w prywatnej szkole.

Dalpur okłamał inwestorów, gdy próbowali odzyskać pieniądze. Kiedyś stwierdził, że fundusze jego firmy zostały tymczasowo zamrożone przez bank w związku z „hakowaniem serwerów”.

W rozmowie z grupą inwestorów w listopadzie 2023 r. rzekomo bezpośrednio przyznał się do oszustwa, sfabrykowania dokumentów i defraudację pieniędzy.

Według zarzutów mężczyźnie grozi do 20 lat więzienia.

minfin.com.ua

Exit mobile version