Site icon GEO Polityka

Co robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: 6 fajnych lifehacków

Możesz coś kupić na lotnisku, Dzherelo: freepik.com

Chociaż wszyscy kochamy bezpośrednie loty, czasami połączenia lub odwołania lotów są nieuniknione. Co więc zrobić, jeśli masz kilka godzin? Co robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot?

TreśćSprawdź wcześniej dostępność Wi-FiCo robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Skorzystaj z dostępnych usług Natychmiast znajdź punkt sprzedaży Co robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Wypróbuj strefę wypoczynkową Wyjdź z lotniska na chwilę Co robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Skorzystaj z innych cichych miejsc, aby odpocząć

Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby maksymalnie wykorzystać czas przestoju przed dotarciem do miejsca docelowego. WomanEL podzieli się z Tobą swoimi sztuczkami.

Sprawdź wcześniej dostępność Wi-Fi

Jesteśmy przywiązani do naszych urządzeń. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie niezawodnego połączenia z Internetem. Dlatego tak pomocne jest sprawdzenie, czy możesz się przesiąść na lotnisku. „Dowiedz się z wyprzedzeniem, czy na lotnisku jest dostępna bezpłatna sieć Wi-Fi” – radzi Becca Siegel, współwłaścicielka bloga Half Half Travel. „Chociaż wydaje się to dość oczywiste, prawda jest taka, że ​​niektóre lotniska w niektórych częściach świata mają Wi-Fi, do którego można uzyskać dostęp wyłącznie za pomocą krajowego numeru telefonu.”

„Jeśli wiesz, że Wi-Fi mogą być niedostępne, więc zabierz ze sobą coś dla zabicia czasu, np. fabrycznie załadowane filmy, audiobooki, playlisty lub fizyczne książki i czasopisma – sugeruje Siegel.

Co można robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Skorzystaj z dostępnych usług

Podczas długiego pobytu na lotnisku możesz się spodziewać nudy. Ale tak naprawdę jest to świetny powód, aby zadbać o siebie.

„Jeśli masz długą przerwę w podróży na dużym lotnisku, wykorzystaj swój czas jak najlepiej” – mówi Cheryl Nelson, ekspertka ds. przygotowań do podróży i założycielka/właścicielka Prep With Cher.

„Potrzebujesz nowego manicure. ” lub pedicure? Niedawno zrobiłem pedicure na terminalu lotniska. Nie miałem czasu, aby to zrobić przed wyjazdem, więc byłem wdzięczny za tę możliwość.”

Nelson dodaje, że dobrym pomysłem może być także uspokojenie mięśni po długim pierwszym etapie podróży. „Skorzystaj z usług masażystów w terminalu! Chociaż ceny mogą być wyższe niż te, które płacisz w domu, po niewygodnym locie warto” – mówi.

Znajdź natychmiast gniazdo

Dowiedz się, gdzie na lotnisku znajdują się gniazdka, w których możesz naładować swoje urządzenia. Źródło: freepik.com

Posiadanie urządzeń pod ręką staje się jeszcze ważniejsze podczas lotu. Przecież są nie tylko źródłem rozrywki i informacji, ale często stanowią także kartę pokładową. Jeśli masz przed sobą kolejny etap podróży, ważne jest, aby znaleźć miejsce, w którym możesz się połączyć.

„Bez względu na to, czy przygotowujesz raport do pracy, czy grasz w gry na telefonie, potrzebujesz gniazdka lub stacji ładującej” – mówi Becky Hart, specjalistka ds. strategii marketingu treści w Seven Corners Travel Insurance. „Z reguły na lotniskach jest ich za mało. Znajdź punkt sprzedaży detalicznej i w pełni naładuj swoje urządzenia.”

Co można robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Wypróbuj poczekalnię

Terminal lotniska może być miejscem, w którym panuje duży ruch. Dlatego eksperci twierdzą, że pierwszym miejscem, do którego należy się udać, jest salonik.

„Nie tylko zapewniają jedzenie, ale także szeroki wybór bezpłatnych napojów” – mówi Nelson. „W niektórych pokojach są nawet prysznice i wygodniejsze miejsca do wypoczynku lub spania.” Możesz dowiedzieć się z wyprzedzeniem, które poczekalnie oferują dostęp w ciągu dnia, odwiedzając stronę internetową lotniska.

Wyjdź na chwilę z lotniska

Utknąłem w korku bardzo długi postój? Eksperci twierdzą, że możesz wykorzystać okazję do odkrycia nowej trasy przed kolejnym lotem, oddalając się na chwilę od lotniska.

„Nawet jeśli tego miejsca nie ma na Twojej liście życzeń, możesz być zaskoczony tym, co ma do zaoferowania” – mówi Mercedes Zak, ekspert ds. podróży w ASAP Tickets. „Możesz zostawić bagaż na lotnisku lub w przechowalni na najbliższej stacji kolejowej i dojechać do miasta najszybszą komunikacją miejską.” Dodaje, że niektóre większe lotniska czasami oferują nawet zorganizowaną grupową wycieczkę po mieście, która rozpoczyna się bezpośrednio z samego lotniska. Pamiętaj tylko, aby wrócić na lotnisko na czas na następny lot.

Co robić na lotnisku podczas oczekiwania na lot: Skorzystaj z innych cichych miejsc, aby odpocząć

< p>Istnieje wiele możliwości wydostania się z zatłoczonego terminala, do których wejście i korzystanie z nich nie wymaga żadnych opłat. „Nawet jeśli nie masz dostępu do poczekalni, możesz odpocząć od zgiełku lotniska, znajdując ciche miejsca” – mówi Erica Forest, założycielka i dyrektor generalna Trip Scholars. „Wiele międzynarodowych lotnisk oferuje sale do medytacji, sale do jogi, sale sensoryczne i kaplice, które są otwarte zarówno dla podróżnych religijnych, jak i niereligijnych.”

Wyjeżdżasz z całą rodziną? Koniecznie przeczytaj ten przewodnik po najlepszych miejscach dla dorosłych i dzieci.

Źródło informacji

Exit mobile version