Ukraina w kwietniu pobiła rekord: osiągnęła przedwojenny poziom eksportu

Ukraina osiągnęła przedwojenny poziom eksportu W kwietniu kraj pobił nowy rekord eksportu towarów z Ukrainy – 13,1 mln ton ukraińskiego ładunku. W ujęciu pieniężnym o 3,3 miliarda dolarów. Jest to absolutny rekord w całym okresie wojny na pełną skalę. Przykładowo w marcu eksport wyniósł 11,8 mln ton, w styczniu – 12 mln ton.
Dług publiczny Ukrainy wzrósł do prawie 6 bln hrywien
W marcu 2024 r. kwota długu publicznego i gwarantowanego przez państwo Ukrainy wzrosła o 434,31 mld UAH, czyli 7,36 mld dolarów, do 5,924 bln UAH.
Wielka Brytania przeznaczy 3 miliardy funtów szterlingów Coroczne wsparcie wojskowe Ukrainy – Cameron
Brytyjski minister spraw zagranicznych David Cameron obiecał, że Wielka Brytania zapewni Ukrainie 3 miliardy funtów (3,74 miliarda dolarów) rocznej pomocy wojskowej i będzie to robić „tak długo, jak będzie to konieczne”. /p>
NBU prognozuje spadek bezrobocia i wzrost płac
Gabinet Ministrów zmienił warunki programu „Przystępne pożyczki 5−7−9%”
Rząd Ministrów dokonał zmian w Procedurze udzielania finansowego wsparcia państwa podmiotom gospodarczym, która określa parametry program „Przystępne kredyty 5−7−9%”.
Gabinet Ministrów zobowiązał PrywatBank do wypłaty rekordowej kwoty dywidendy do budżetu
Gabinet Ministrów zatwierdziło raport państwowego PrivatBanku, podział zysku netto za 2023 rok oraz wysokość rocznej dywidendy.
Fed utrzymał stopę na poziomie 5,25-5,5 % rocznie

System Rezerwy Federalnej USA ( System Rezerwy Federalnej, pełniący funkcję banku centralnego kraju, po dwudniowym posiedzeniu w dniach 30 kwietnia – 1 maja pozostawił stopę dyskontową na poziomie 5,25-5,5% w skali roku.






























