Site icon GEO Polityka

Yuga Labs ogłosiło zwolnienia na dużą skalę i restrukturyzację biznesu

Firma Yuga Labs, znana z kolekcji Bored Ape Yacht Club NFT, ogłosiła znaczące redukcje personelu i restrukturyzację firmy.

Współzałożyciel Yuga Labs, Greg Solano, powiedział, że firma „zgubiła się” i musi teraz znacząco się zmienić. Oczywiście na Yuga Labs miała wpływ sytuacja na rynku NFT – zainteresowanie tokenami niewymiennymi znacząco spadło, a cena minimalna za tokeny z kolekcji BAYC spadła z 81 ETH do 13 ETH.

„W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nabrałem przekonania, że ​​musimy zmienić zarówno to, co i jak robimy. Oznacza to podejmowanie bardzo trudnych decyzji strategicznych. Niestety wiąże się to z restrukturyzacją firmy i będzie miało wpływ na niektóre stanowiska. Powiem prosto: Yuga Labs zgubiło drogę. Musimy wrócić na właściwe tory i stać się mniejszym, bardziej elastycznym i kryptonatywnym zespołem. Zespół, który zrobi mniej rzeczy, ale zrobi to znakomicie” – napisał Solano w serwisie społecznościowym X.

Firma sprzedała niedawno prawa do gier HV-MTL i Legends of the Mara, a teraz, według Grega Solano, Yuga Labs skoncentruje się na projekcie metaverse Otherside.

Już w sierpniu ubiegłego roku grupa inwestorów, którzy kupili NFT z kolekcji BAYC, złożyła pozew przeciwko Yuga Labs i domowi aukcyjnemu Sotheby's w związku z promocją danych NFT.

Источник: bits.media

Exit mobile version