Site icon GEO Polityka

We Francji w przeddzień igrzysk olimpijskich odnotowano rekordowy wzrost liczby przypadków gorączki: co wiadomo

Twitter LinkedIn

Francja zgłosiła rekordową liczbę importowanych przypadków dengi zaledwie trzy miesiące przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Taką informację przekazał Insidethegames, podaje URA-Inform.  

Władze odpowiedzialne za służbę zdrowia podały, że od początku roku w całym kraju zgłoszono 1700 przypadków, co budzi obawy w obliczu spektaklu, który jest tuż za rogiem. Dyrektor generalny ds. zdrowia Gregory Emery szybko wydał surowe ostrzeżenie na konferencji prasowej:

„Od 1 stycznia 2024 r. do Francji metropolitalnej przywieziono 1679 przypadków gorączki denga w porównaniu do 131 w tym samym okresie w 2023 r.

Zauważył, że przypadki te odpowiadają osoby, które podróżowały do ​​regionów świata, takich jak Antyle Francuskie, gdzie wirus przenoszony jest przez komary Aedes albopictus.

„To odzwierciedlenie tego, co dzieje się na Antylach i szerzej w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, gdzie gorączka denga od początku krąży na niespotykanym dotąd poziomie roku', `8212; powiedziała dyrektor Sante Publique France Caroline Semail.

Jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi Francja pobiła rekord importowanych przypadków dengi w regionie stołecznym w 2019 r. dzięki zwiększonemu napływowi ludzi do stolicy. Warto przypomnieć, że Igrzyska Olimpijskie 2024 powinny odbyć się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia. Igrzyska olimpijskie odbędą się w stolicy Francji, Paryżu.

Pamiętaj, że już wcześniej informowaliśmy, dlaczego spanie na brzuchu jest niebezpieczne.

Źródło informacji

Exit mobile version