Site icon GEO Polityka

Stagnacja w karierze: co zrobić, jeśli wydaje Ci się, że upływa Ci czas

W trosce o twoją karierę, Dzherelo: freepik.com

Bądź ze sobą szczery: co teraz myślisz o swojej karierze? Czy jesteś szczęśliwy, patrzysz w przyszłość i trzymasz się swoich ambicji? A może czujesz, że utknąłeś, jakbyś ciężko pracował, ale nie robił wystarczających postępów? Stagnacja w karierze nie jest rzadkością.

TreśćStagnacja w karierze: jakie są przyczyny? Stagnacja w karierze: co zrobić, aby przestać tracić czas? Zrozum, dlaczego tak się czujesz. Zacznij od czegoś małego. Ustal priorytety. Marzenia

Rzeczywistość jest taka, że ​​wielu z nas ma w swojej karierze okresy stagnacji, niezależnie od tego, czy pełnimy tę funkcję od dawna, czy też wciąż odnajdujemy swój rytm w nowej firmie. WomanEL dzieli się spostrzeżeniami Georgie Shears, specjalistki ds. strategii projektowania życia i założycielki systemu projektowania życia Shift, na temat tego, jak temu zaradzić.

Stagnacja w karierze: jakie są przyczyny

„To uczucie może mieć wiele przyczyn: niesatysfakcjonująca praca, monotonna codzienna rutyna, brak jasnych celów, pozostawanie w strefie komfortu, poczucie, że osiągnąłeś w swojej pracy tyle, ile mogłeś” – Georgie wyjaśnia. „Może się to również zdarzyć, gdy istnieje rozdźwięk między tym, co robisz, a tym, czego naprawdę chcesz w życiu”.

Ale niezależnie od tego, czy pracujesz, czy jesteś w związku, dlaczego to czujesz. ..odmierzasz czas?

Według Shears, jeśli czujesz, że utknąłeś, dzieje się tak dlatego, że Twój mózg działa na autopilocie i podąża tymi samymi starymi „trasami”, do których był przyzwyczajony. „Z neurologicznego punktu widzenia nasz mózg może utknąć w znanych schematach” – mówi. „Badania wykazały, że mózg zawsze wybiera najłatwiejszą i najbardziej znaną ścieżkę oszczędzania energii. Dlatego czasami wprowadzając zmiany, możemy mieć wrażenie, że jest to trochę nudne i wymaga zbyt dużego wysiłku.”

Stagnacja w karierze: co zrobić, żeby przestać odmierzać czas?

Zrozum, dlaczego tak się czujesz

Kilka pytań, które Shears sugeruje sobie zadać:

Jeśli znasz odpowiedzi na powyższe pytania, łatwiej będzie Ci wdrożyć strategie, które odmienią Twoją codzienną rutynę i sprawią, że poczujesz się bardziej pozytywnie w stosunku do swojej obecnej sytuacji.

Zacznij od małego

Nowość w pracy i poza nią pozwoli Ci na nowo poczuć radość i odzyskać motywację, Źródło: freepik.com

Utrzymywanie tych samych codziennych zajęć może (i faktycznie) staje się monotonne. Budzik dzwoni o tej samej porze, codziennie jemy to samo na śniadanie, potem pakujemy te same rzeczy do tych samych toreb, tą samą trasą do pracy. Ta sama praca, ci sami ludzie…

Po prostu przestrzeganie tej samej rutyny każdego dnia może sprawić, że poczujemy się osamotnieni i pozbawieni inspiracji. Możesz jednak zatrzymać to uczucie, po prostu dodając coś nowego do mieszanki. Może to być tak proste, jak pójście gdzieś w przerwie na lunch, wybranie innej trasy w drodze do pracy, zmiana środka transportu, praca z domu przez jeden dzień w tygodniu lub odkrycie nowego miejsca do pracy/kawiarni, zapisanie się na seminarium lub zajęcia , wypić drinka lub zjeść obiad w nowej restauracji.

Nadaj priorytet

Aby zmienić naszą koncentrację i przestać czuć się, jakbyśmy ciągle stąpali po wodzie, musimy podjąć działania, nauczyć się przezwyciężać nasze ograniczające przekonania, wyjść ze swojej strefy komfortu i znaleźć w sobie dość odwagi, aby zrobić pierwszy krok. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy dajemy sobie czas, aby naprawdę zatrzymać się i pomyśleć o tym, czego chcemy od naszej kariery. Dlaczego nie spróbować obudzić się o innej porze rano, ustawiając budzik pół godziny wcześniej, aby mieć 30 minut tylko dla siebie i zapewnić sobie przestrzeń mentalną.

Znajdź rzeczy, na które będziesz czekał każdego dnia . Możesz po prostu być cicho, możesz ćwiczyć jogę (jeśli lubisz), możesz poświęcić czas na zrobienie sobie dobrego śniadania lub możesz poświęcić czas na przeczytanie książki o czymś, co Cię pasjonuje. Możesz medytować, prowadzić dziennik lub spędzić trochę czasu na swoim rozwoju osobistym.

Marzenie

Nawet jeśli masz świetną pracę, możesz czuć stagnację. Jeśli w głębi duszy pragniesz nowych wyzwań, być może nadszedł czas, aby nabrać odwagi. Zdobądź awans, pracę na pół etatu albo odkryj zupełnie inną dziedzinę lub branżę, która sprawia ci przyjemność.

Udawaj, że pieniądze nie mają znaczenia i że nie masz żadnych obowiązków: jak wyglądałoby życie tak jak? Co chciałbyś robić w swoim świecie marzeń? Gdzie chciałbyś być? Jaką pracę chciałbyś wykonywać? Jak chciałbyś się czuć? Celem tego ćwiczenia nie jest zachęcanie Cię do zmiany całego życia pod wpływem kaprysu. Pomaga jednak wyobrazić sobie inne możliwości i sposoby stworzenia pracy lub kariery, która będzie bardziej zgodna z tą wizją.

Aby nawet trudne dni w pracy wydawały się łatwiejsze, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami < /p>
Źródło informacji

Exit mobile version