Site icon GEO Polityka

Sinegubow mówił o otwarciu przez najeźdźców nowych linii frontu na północy Ukrainy

Szef Obwodowej Administracji Wojskowej w Charkowie Oleg Sinegubow mówił o otwarciu przez rosyjskich okupantów nowych linii frontu na północy Ukrainy.

11 0

< p class="wp-caption-text">Zdjęcie – t.me/synegubov/7574

Szef OVA w ogólnokrajowym teletonie ogłosił planowana koncentracja sił Sił Zbrojnych Rosji na kierunku Kupiańska, komentując oświadczenie Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksandra Syrskiego NBN donosi o zwiększeniu liczebności i przegrupowaniu wojsk wroga w kierunku Charkowa .

Urzędnik zauważył, że w rejonie Kupiańska najeźdźcy na około miesiąc lub dwa nieznacznie zmienili taktykę, a właściwie wstrzymali aktywne, masowe ataki po tym, jak obrona Sił zadała im wystarczającą porażkę.

< p>Dlatego, jak powiedział Sinegubow, wojska Putina musiały się rotować, odbudowywać, czyli faktycznie wymienić jednostkę, w związku z czym nie odnotowano kumulacji sił wroga w kierunku Kupiańska. Teraz Rosjanie próbują przenieść zgromadzone rezerwy na inne odcinki frontu.

Szef OVA wyjaśnił, że obecnie ma miejsce ta sama planowana akumulacja wojsk Sił Zbrojnych FR, jaka została dzieje się już praktycznie od dziesięciu miesięcy, jest więc zbyt wcześnie, aby mówić o otwarciu nowych linii frontu dla najeźdźców, zwłaszcza na północy kraju. Jednocześnie Siły Zbrojne Ukrainy muszą być przygotowane na każdy rozwój wydarzeń.

Przypomnijmy, że ISW oceniło możliwość ataku armii Putina na Charków.

nbnews.com.ua

Exit mobile version