Site icon GEO Polityka

OPU stwierdziła, że ​​bez ogólnokrajowego teletonu Ukrainę czeka chaos medialny

Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Siergiej Leszczenko uważa, że ​​Ukraina potrzebuje teletonu narodowego. Zdaniem urzędnika, bez United News w kraju rozpocznie się chaos medialny.

11 0

Zdjęcie – forbes.ua

Na antenie ogólnokrajowego teletonu przedstawiciel biura Zełenskiego powiedział, że próby dyskredytacji United News są częścią rosyjskiej propagandy, podaje NBN.

Według doradcy szefa OPU teleton został stworzony, aby być źródłem zweryfikowanych informacji, a nie fałszywych danych. Leszczenko zauważył, że dyskredytacja źródeł informacji jest jedną z metod walki Rosjan z naszym krajem, dlatego wróg stara się zdyskredytować United News.

Urzędnik powiedział, że w przypadku braku ogólnokrajowego teletonu Ukraina nawet w takich warunkach spotka medialny chaos. Okupantom łatwiej będzie przeprowadzić prowokację, podzielić i osłabić społeczeństwo w obliczu rosyjskiej agresji.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Departament Stanu USA zorganizował ogólnokrajowy teleton w swoim raporcie na temat łamania praw człowieka na Ukrainie. Doradca szefa OPU Michaił Podolak skomentował krytykę United News ze strony amerykańskich przywódców.

nbnews.com.ua

Exit mobile version