Site icon GEO Polityka

Czy majątek i samochody zostaną odebrane oszustom: odpowiedź prawnika

Twitter LinkedIn

Działacz na rzecz praw człowieka, partner stowarzyszenia prawniczego Smartsolutions Aleksander Papucia przypomniał, że nowa ustawa o mobilizacji wchodzi w życie w maju 18.

Informację tę przekazał Tsn, podaje URA-Inform.  

Według niego, jeśli osoba odbywająca służbę wojskową nie zaktualizowała swoich danych w ciągu 60 dni, mogą zostać nałożone sankcje przewidziane przez prawo: ograniczenie możliwości prowadzenia pojazdu ze względu na skierowanie sprawy do sądu, kara grzywny.

&Zgodnie z prawem obowiązek aktualizacji danych nadal nie znika, nawet jeśli osoba zobowiązana za służbę wojskową ukarano grzywną po niestawieniu się w TCC w terminie 60 dni ─, ─ mówi prawnik.

Paputsya zauważył, że w przypadku wszczęcia postępowania egzekucyjnego wykonawca może przede wszystkim nałożyć ograniczenia na rachunki. Jeśli środków wystarczy, sprawa może nie dotrzeć do nieruchomości.

‚Jeżeli nie ma rachunków, wykonawca może nałożyć ograniczenia na odkrytą rzecz ruchomą i nieruchomą‚, ‚ mówi Papucia.

Czy taką nieruchomość można później sprzedać, aby spłacić karę – prawnik odpowiedział nam na to pytanie w następujący sposób:

&Jeśli dana osoba nie dopełni swoich obowiązków, wówczas zgodnie z określoną procedurą nieruchomość może zostać wystawiona na licytację i sprzedany w drodze aukcji. Z tych środków płacona jest grzywna i opłata egzekucyjna, a resztę zwraca się właścicielowi” – ​​podsumował działacz na rzecz praw człowieka.

Przypominamy, że już wcześniej pojawiały się doniesienia, że ​​doszło do alternatywa dla TCC: Ukraińcy zostali poinformowani, gdzie jeszcze mogą przyjść z wezwaniem.

Źródło informacji

Exit mobile version