Site icon GEO Polityka

Co robi ćwiczenie martwego chrząszcza i jak to zrobić w domu

Jak Viconati słusznie martwy chrząszcz, Dzherelo: freepik.com

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym sportowcem, czy początkującym, siła mięśni tułowia i stabilność są ważnymi elementami każdego treningu. Twój rdzeń jest siłą napędową, z której wywodzą się wszystkie inne działania, w tym ruchy kończyn, zwiększanie prędkości i trening siłowy. Z drugiej strony, gdy kręgosłup jest słaby i niestabilny, na pewno pojawi się ból pleców. Jak temu zapobiec? Wykonaj ćwiczenie z martwym robakiem. Poniżej dowiesz się, co robi ćwiczenie z martwym błędem i dlaczego jest ważne.

Treść< i class= "rbi rbi-kąt-w dół">Martwy błąd: jak wykonać ćwiczenieCo daje ćwiczenie z martwym błędem? Ćwiczenie z martwym błędem: najczęstsze błędy

WomanEL przekaże Ci również instrukcje, jak wykonać ćwiczenie i jakich błędów nie powinieneś popełniać.

< h2 id="%d0%bc%d0 %b5%d1%80%d1%82%d0%b2%d1%8b%d0%b9-%d0%b6%d1%83%d0%ba-%d0%ba %d0%b0%d0%ba-% d0%b2%d1%8b%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d1%82%d1%8c-%d1%83 %d0%bf%d1%80%d0 %b0%d0%b6%d0%bd%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5" class="rb-heading-index-0 wp-block -heading">Martwy błąd: jak wykonać ćwiczenie

Fizjoterapeuta Sandra Gail Frain twierdzi, że ćwiczenie wykonuje się na podłodze, więc dla wygody można rozłożyć matę:

Co daje ćwiczenie z martwym błędem

Dead Bug to zwodniczo proste ćwiczenie, które wykonane prawidłowo spowoduje głębokie oparzenie mięśni brzucha i pleców. Oto korzyści z dodania go do treningu:

Mięśnie tułowia są ważne nie tylko dla urody, ale także dla zdrowia, Źródło: freepik.com

Ćwiczenie Dead Bug: najczęstsze błędy

Najczęstszymi błędami, jakie ludzie popełniają, jest wyginanie dolnej części pleców w łuk nad podłogą i zbytnie wysuwanie szyi w górę. Jedno i drugie może powodować ból. Upewnij się, że przy każdym powtórzeniu dolna część pleców nie odrywa się od podłoża i nie próbuj podnosić głowy i szyi, aby patrzeć przed siebie. Trzymaj głowę, szyję i kręgosłup neutralnie na ziemi.

Kolejnym częstym błędem związanym z martwym owadem jest poruszanie się zbyt szybko. Magia tego ćwiczenia polega na powolnych i kontrolowanych ruchach, które dają czas na głębokie oparzenie i skuteczne działanie stabilizatorów głębokich. Dzieje się tak dlatego, że podczas wykonywania ćwiczeń, które nie są zbyt obciążające (tj. z użyciem dużych ciężarów), aby uzyskać korzyści, należy stosować wolniejsze tempo.

Jeśli masz dość robienia brzuszków z brzuszkami, my znalazłem dla Ciebie alternatywy: są potężne!

Źródło informacji

Exit mobile version