Site icon GEO Polityka

Najważniejsze na niedzielę 28 kwietnia: 112 starć, 40 odpartych ataków pod Awdeewką

Bitwy na kierunkach Bachmuta i Awdejewskiego, 112 starć zbrojnych, ostrzał wroga. Jak zostanie zapamiętany 795. dzień wojny na pełną skalę? geopolityka.org/wp-content/uploads/2024/04/690be09aad7a231035773c34d64c4600.jpg” alt=”Najważniejsze na niedzielę 28 kwietnia: 112 starć, 40 odpartych ataków”

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował że w ciągu dnia doszło do 112 starć wojskowych.

Ogółem wróg przeprowadził 1 rakietę i 49 nalotów, przeprowadził 77 ataków z wielu systemów rakietowych na żołnierzy i obszary zaludnione.< /p>

W kierunku Bachmuta nasi żołnierze odparli 24 ataki w rejonie osad Wierchniekamennoje, Wiemka, Grigorowka, Iwanowskie, Kleszcziewka, Nowy, Andrejewka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić sytuację taktyczną.

< klasa p="MsoNormal">W kierunku Awdejewskim nasi obrońcy odparli 40 ataków w rejonach osad Nowokalinowo, Keramik, Archangielskoje, Umanskoje, Sokol, Ocheretino, Kalinovo, Solovevo, Nowopokrovskoye, Nowoselovka Pervaya i Semenovka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował się wyprzeć nasze jednostki.

Więcej szczegółów na temat sytuacji operacyjnej na dzień 28 kwietnia o godzinie 18:00 – w naszych aktualnościach.

O sytuacji w strefie działań wojennych mówił Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Aleksander Syrski. Zauważył, że sytuacja na froncie uległa pogorszeniu. Próbując przejąć inicjatywę strategiczną i przebić się przez linię frontu, Rosjanie skoncentrowali swoje główne wysiłki na kilku kierunkach, tworząc znaczną przewagę sił i środków.

“Wróg aktywnie atakuje na całej linii frontu, w niektórych kierunkach – odnosi sukcesy taktyczne, następuje dynamiczna zmiana sytuacji, poszczególne pozycje kilka razy dziennie zmieniają właścicieli, co powoduje niejednoznaczne zrozumienie sytuacji” – poinformował Syrsky na Facebooku. /p>

Naczelny wódz powiedział, że w tym tygodniu na całej linii frontu trwały ciężkie walki. Sytuacja zmieniała się dynamicznie – w niektórych kierunkach wróg odniósł sukces taktyczny, w innych udało się poprawić pozycję taktyczną naszych wojsk.

Więcej informacji w aktualnościach.

Więcej informacji w aktualnościach.

p>

Rosyjska armia okupacyjna ostrzeliwała rejon Sum 35 razy w ciągu dnia. W szczególności strzelali z MLRS, artylerii, moździerzy oraz atakowali dronami, czołgami i samolotami.

„W ciągu dnia Rosjanie przeprowadzili 35 ataków na tereny przygraniczne i osady obwodu sumskiego. Odnotowano 127 eksplozji w gminach Chotyńska, Junakowska, Biełopolska, Krasnopolska, Wielikopisariewska, Nowosłobodska, Esmańska, Szałyginska, Szostkinska, Seredino-Budska” – dodał. zauważył Sumy OVA.

Dwóch Ukraińców, którzy zginęli w Niemczech w wyniku ran od noża, według wstępnych informacji, było personelem wojskowym w trakcie rehabilitacji medycznej.

„Według wstępnych danych zmarli obywatele byli personelem wojskowym odbywającym rehabilitację medyczną w Niemczech, Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba polecił Departamentowi Służby Konsularnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Konsulatu Generalnego w Monachium trzymaj sprawę pod szczególną kontrolą i bądź w stałym kontakcie z niemieckimi organami ścigania, aby zabójca został ukarany z najszerszym zakresem prawa.

Najpełniejszy obraz dnia dzisiejszego jest na naszej stronie strona internetowa. Mamy nadzieję, że jutro będzie więcej dobrych wiadomości.

Trzymajmy się i przybliżajmy Zwycięstwo!

lb.ua

Exit mobile version