Site icon GEO Polityka

Jaka jest różnica między jajkami domowymi a jajkami ze sklepu: które lepiej kupić?

Twitter LinkedIn

Jajka to produkt spożywany przez ludzi od czasów starożytnych.

Ta informacja została podana przez Ukr.media, podaje URA-Inform.  

A dziś pozostają niezastąpionym składnikiem wielu potraw. Okazuje się jednak, że jaja, które kupujemy w sklepie, znacznie różnią się od tych składanych przez kury z ferm.

Główne różnice:

Żółtko

W jajach hodowlanych jest jasnopomarańczowe, ponieważ kury jedzą różnorodne produkty pochodzenia roślinnego. Dzięki temu są bogate w witaminy i korzystne mikroelementy. Na fermach drobiu dodaje się barwniki, które sztucznie poprawiają kolor żółtka, ale takie jaja są znacznie mniej przydatne.

Warunki bytowania

Kurczaki zagrodowe żyją na świeżym powietrzu, mogą swobodnie chodzić i żywić się naturalną paszą (trawa, zboże). Kurczaki na fermach drobiu trzymane są w ciasnych klatkach i karmione sztuczną paszą zawierającą stymulatory wzrostu i antybiotyki.

Korzyści

Jaja z ferm są nie tylko smaczniejsze, ale także zdrowsze dla dobrego zdrowia. Zawierają więcej witamin A, D, E, z grupy B, a także żelaza, wapnia, fosforu i innych ważnych mikroelementów.

Zalety jaj hodowlanych:

< p>&8212; produkt naturalny bez barwników, stymulatorów wzrostu i antybiotyków;

&8212; więcej witamin i korzystnych mikroelementów;

&8212; jasne żółtko, świadczące o wysokiej jakości żywieniu kurcząt;

Eksperci radzą dbać o zdrowie i wybierać naturalne jaja hodowlane.

Przypomnijmy, że wcześniej donoszono, że pomaga kotom odnaleźć drogę do domu: naukowcy odkryli sekret tej wyjątkowej zdolności.

Źródło informacji

Exit mobile version