Arsenal bez Zinczenki prawie przegapił zwycięstwo nad Tottenhamem w derbach północnego Londynu (wideo)

"Kanonierzy” pozwolił Spurs ożywił intrygę w meczu, ale mimo to zdobył trzy ważne punkty w walce o mistrzostwo.

ArsenalUkrainiec Aleksander Zinczenko pokonał Tottenham na wyjeździe „w centralnym meczu 35. ​​rundy angielskiej Premier League (EPL)2:3.

W pierwszym meczu połowie drużyna Mikela Arteta trzykrotnie trafiła do bramki swojego głównego przeciwnika. W 15. minucie pomocnik Spurs Pierre-Emile Hojbjerg strzelił do własnej bramki po dośrodkowaniu Martina Odegaarda z rzutu rożnego.

W 22. minucie gospodarze mogli wyrównać, jednak po obejrzeniu powtórki wideo (VAR) bramka Micky'ego van de Vena została anulowana z powodu spalonego.

W 27. minucie Kanonierzy zdobyli bramkę drugi raz. Bukayo Saka otrzymał przekątną od Kaia Havertza, wkroczył na środek i celnie strzelił w dalszy róg.

W 38. minucie Arsenal strzelił gola trzeci gol. Havertz strzelił do bramki z kilku metrów po strzale głową z rogu Declana Rice’a.

W drugiej połowie podopieczni Angelosa Postecoglou byli prawie w stanie odrobić straty. W 64. minucie bramkarz Kanonierów David Raya popełnił błąd przy podaniu od własnej bramki, a obrońca Spurs Christian Romero natychmiast ukarał go za to, wysyłając piłkę do siatki .< /p>

W 87. minucie Tottenham był blisko Arsenalu. Rice zamiast piłki kopnął przeciwnika we własnym polu karnym – sędzia przeanalizował przebieg zdarzenia na VAR i podyktował rzut karny. Rzut karny pewnie wykorzystał Heung Min Son.

Pod koniec meczu Spurs licznie atakowali, mając nadzieję na zdobycie trzeciego gola i uniknięcie porażki, ale Arsenal powstrzymał presję i zdobył ważne trzy punkty.

Pamiętaj, że Zinchenko spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Recenzja meczu „Tottenham” – „Arsenal”

Dzięki temu zwycięstwu Arsenal (80 punktów) zwiększył przewagę nad Manchesterem City na szczycie tabeli Premier League do czterech punktów, jednak drużyna Pepa Guardioli rozegrała dwa mecze mniej. Tottenham (60 punktów) pozostał na piątej pozycji i kontynuuje walkę z Aston Villą o wejście do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

W kolejnej rundzie Premier League drużyna Artety zmierzy się 4 maja z Bournemouth. Ukraiński obrońca Ilja Zabarny i Spurs zagrają 2 maja na wyjeździe przełożony mecz 26. rundy mistrzostw Anglii przeciwko Chelsea z ukraińskim skrzydłowym Michaiłem Mudrikiem.