Szachtar pokonał LNZ i ponownie oderwał się od Dynama w wyścigu o mistrzostwo UPL (wideo)

Na początku meczu jeden z liderów Pitmen Artem Bondarenko doznał kontuzji i opuścił boisko na noszach.

Szachtar pokonał LNZ w meczu 26. tournée ukraińskiej Premier League (UPL). Mecz w Czerkasach zakończył się wynikiem 0:3.

Na początku spotkania kontuzji doznał jeden z liderów Pitmen Artem Bondarenko – lekarze zabrali go z boiska na nosze.

Przed przerwą Pomarańczowo-Czarni wyszli na prowadzenie – w 40. minucie Daniil Sikan dobił dośrodkowanie Kevina.

W drugiej połowie podopieczni Marino, Pušić, rozwinęli swój sukces. W 63. minucie Georgiy Sudakov strzelił gola, a w doliczonym czasie gry Eguinaldo podwyższył wynik.

Recenzja meczu LNZ – Szachtar

Dzięki temu zwycięstwem Szachtar (61 punktów) zwiększył przewagę nad liderem tabeli UPL Dynamo do 4 punktów. LNZ (32 punkty) pozostał na siódmej pozycji.

1 maja Pitmen zmierzą się z Czernomorec w przełożonym meczu 12. rundy mistrzostw Ukrainy, a drużyna Czerkasów zmierzy się na wyjeździe z Obolonem 4 maja.