Dovbik wykorzystał jeden z dwóch rzutów karnych i pomógł Gironie i Cygankovowi wygrać mecz La Liga (wideo)

Podopieczni Michela jeszcze bardziej zwiększyli jego szanse na awans do Ligi Mistrzów.< /strong >

GironaUkraińcy Artem Dovbik i Wiktor Cygankow pokonali Las Palmas na wyjeździe w meczu 33. rundy hiszpańskiej La League 0:2.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 8. minucie meczu, ale Sandro Ramirez nie wykorzystał rzutu karnego.

< p>Wł. W 26. minucie drużyna Girony wypracowała sobie prawo do wykonania rzutu karnego – Dovbikowi nie udało się pokonać bramkarza Las Palmas od strzału, ale od razu David Lopez skierował piłkę do bramki

W drugiej połowie zespół Michela miał okazję na wykonanie kolejnego rzutu karnego. Tym razem Dovbik nie spudłował i już w 57. minucie powiększył prowadzenie swojej drużyny w wyniku.

Dla Dovbika gol w meczu z Las Palmas był 19. w tym sezonie mistrzostw Hiszpanii. Prowadzi wyścig punktacji LaLiga, mając także 5 asyst. Najbliższym prześladowcą ukraińskiego napastnika jest Jude Bellingham z Realu Madryt, który strzelił 17 goli.

Przypomnijmy, że Dovbik znalazł się w wyjściowym składzie Girony i został zmieniony w 70. minucie, właśnie w momencie pojawienia się Cygankowa na boisku z ławki rezerwowych. Dla Victora był to pierwszy mecz po kontuzji kolana.

Recenzja meczu „Las Palmas” – „Girona”

Zostanie dodana wkrótce .

To zwycięstwo pozwoliło Gironie (71 punktów) awansować na drugie miejsce w La Liga. „Biało-Czerwoni” przesunęli mającą za sobą mecz Barcelonę (70 punktów) na trzecie miejsce. Liderem mistrzostw jest Real Madryt, na którego czele stoi ukraiński bramkarz Andrey Lunin (84 punkty).

Z kolei Las Palmas (37 punktów) znajduje się na 13. miejscu.

W w kolejnej rundzie mistrzostw Hiszpanii Girona zmierzy się z Barceloną 4 maja, a Las Palmas zmierzy się z Realem Sociedad tego samego dnia na wyjeździe.