Site icon GEO Polityka

Pliki ConsenSys pozywają SEC za próbę uregulowania eteru jako zabezpieczenia

ConsenSys, firma stojąca za portfelem MetaMask, złożyła pozew przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd ( SEC) za to, że organ regulacyjny próbuje przejąć władzę w zakresie regulowania eteru jako papieru wartościowego.

Zgodnie z pozwem złożonym przez ConsenSys w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Teksasu, SEC prowadzi kampanię „mającą na celu przejęcie kontroli nad kryptowalutami” poprzez działania egzekucyjne. Kierownictwo ConsenSys zacytowało raport SEC z 2018 r., w którym stwierdzono, że ETH nie jest papierem wartościowym.

„Jeśli SEC ureguluje eter, będzie to oznaczać katastrofę dla Consensys i sieci Ethereum. Każdy właściciel ETH, w tym nasza firma, będzie uważał na naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych podczas transakcji za pomocą tego altcoina. Możliwość zakupu ETH i korzystania z usług opartych na Ethereum zostanie zamknięta. Blockchain Ethereum nie będzie używany w Stanach Zjednoczonych, a to zaszkodzi jednej z największych innowacji w Internecie” – stwierdza ConsenSys.

Firma kontynuowała: amerykański regulator „ukierunkował” oprogramowanie portfela MetaMask, za pomocą którego użytkownicy mogą samodzielnie przechowywać ETH i inne kryptowaluty. Firma podała, że ​​10 kwietnia otrzymała zawiadomienie Wells od SEC, ostrzegające o możliwych działaniach egzekucyjnych związanych z produktami MetaMask Swaps i MetaMask Stakes. Podczas jednej telekonferencji SEC określiła ConsenSys jako niezarejestrowanego brokera-dealera.

W 2023 roku spółka otrzymała trzy wnioski sądowe o udzielenie informacji związanych z nabyciem, przechowywaniem i sprzedażą ETH. ConsenSys stwierdziła, że ​​działania SEC „powalają” firmy branżowe próbujące przestrzegać przepisów. W związku z tym Consensys zwrócił się do sądu o potwierdzenie, że ETH nie jest umową inwestycyjną w rozumieniu ustawy o papierach wartościowych.

Niedawno stowarzyszenie Blockchain Association i Crypto Freedom Alliance of Texas (CFAT) również pozwały SEC. Powodowie twierdzą, że agencja przekroczyła swoje uprawnienia, definiując wszystkie platformy kryptowalutowe w ramach definicji „dealera”.

Источник: bits.media

Exit mobile version