Yastremskaya fenomenalnie wróciła i dotarła do trzeciej rundy turnieju w Madrycie

Dayana „dry”; przegrała pierwszego seta, ale ostatecznie odniosła zdecydowane zwycięstwo.

Ukraińska tenisistka Dayana Yastremska dostała się do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie.

23-letnia mieszkanka Odessy (34. miejsce w WTA) przystąpiła do tych zawodów już od drugiej rundy, w której pokonała Kolumbijkę Emilianę Arango (121. miejsce w WTA).< /p>

Mecz trwał 2 godziny i 30 minut. Yastremskaya przegrała pierwszego seta wynikiem 0:6, ale potem zebrała się w sobie i wygrała dwa kolejne gemy – 7:5, 6:4.

Dayana w meczu dwukrotnie serwowała, Zanotowała 5 podwójnych błędów i wykorzystała 7 z 16 break pointów.

Awans do 1/16 finału to osobisty rekord Yastremskiej na turnieju w stolicy Hiszpanii. Wcześniej grała tu trzy razy w głównym losowaniu, ale nigdy nie udało jej się przejść do trzeciej rundy.

W trzeciej rundzie Yastremskaya zmierzy się ze zwycięzcą meczu trzeciej rakiety świata, Amerykanką Cori Gauff i Holenderka Arancha Rus (47. miejsce w WTA).

Wcześniej z turnieju w Madrycie odpadły Ukrainki Lesya Tsurenko i Elina Svitolina. Na tych zawodach Ukrainę będą reprezentować także Marta Kostyuk i Angelina Kalinina, które w piątek 26 kwietnia rozpoczną mecze drugiej rundy.