Switolina doznała sensacyjnego fiaska na starcie prestiżowego turnieju w Madrycie

Elina nie poradziła sobie z 55. rakietą świata.< /p>

Pierwsza rakieta Ukrainy Elina Svitolina (nr 18. WTA) nie przeszła drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie.

29-letnia Odessa zajęła w tych zawodach 16. miejsce w rozstawieniu i rozpoczęła od drugiej rundy, gdzie rewelacyjnie przegrała z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo (55. miejsce w WTA).

Mecz trwała 2 godziny 13 minut i zakończyła się porażką ukraińskiej tenisistki z wynikiem 3:6, 5:7.

Przypomnijmy, że w drugim secie Ukrainiec prowadził 4:1, ale Hiszpan był w stanie się odbić i wygrać mecz.

W czasie spędzonym na korcie Svitolina wykonała 2 podania, popełniła jeden podwójny błąd i wykorzystała 4 z 9 break pointów.

< p>Wcześniej z turnieju w Madrycie odpadła Ukrainka Łesja Tsurenko, która w pierwszej rundzie przegrała ze 170. rakietą świata z Filipińczykiem Alexandrą Eale (6:2, 4:6, 4:6).

W tych konkursach Ukrainę w dalszym ciągu reprezentują Marta Kostyuk, Angelina Kalinina i Dayana Yastremskaya, które powinny wystartować od drugiej tury.