Site icon GEO Polityka

S&P: Ustawa dotycząca płatności typu Stablecoin może podważyć dominację Tethera

Agencja ratingowa Standard & Poor's stwierdziła, że ​​przedłożony Kongresowi USA „ustawa Gillibranda-Lummisa” jest którego celem jest stworzenie sprzyjającego otoczenia regulacyjnego, które będzie zachęcać firmy amerykańskie do „odpowiedzialnych innowacji” i obiecujących przypadków wykorzystania monet stabilnych do szybkich transakcji transgranicznych.

Eksperci S&P twierdzą jednak, że projekt ustawy senatorów Kirsten Gillibrand i Cynthii Lummis w sprawie stabilnych monet płatniczych może podważyć dominację Tethera na lokalnym rynku aktywów cyfrowych.

Ustawa klasyfikuje wyłącznie aktywa cyfrowe emitowane przez amerykańskie podmioty prawne jako „autoryzowane monety typu stablecoin”, ograniczając wolumen emisji monet typu stablecoin dla niebankowych firm finansowych.

„Zakładając, że projekt ustawy zostanie zatwierdzony i rozpoczną się regulacje bankowe, nowe zasady mogą zapewnić bankom amerykańskim przewagę konkurencyjną, ograniczając przedsiębiorstwa nieposiadające licencji bankowej do maksymalnej emisji 10 miliardów dolarów”, Standard & Biedni. 

Dominacja Tethera na rynku może zostać dodatkowo osłabiona ze względu na fakt, że największy emitent monet stabilnych pod względem wolumenu nie jest w rzeczywistości organizacją amerykańską, w związku z czym USDT nie zostanie uwzględniony w kategorii autoryzowanych instrumentów płatniczych w amerykańskich monetach typu stablecoin, a amerykańskim firmom nie będzie wolno trzymać aktywów Tether w swoich bilansach i dokonywać za ich pomocą transakcji.

Zgodnie ze standardem & Poor’s środki ochronne w postaci „ustawy Gillibranda-Lummisa” mogłyby znacząco zmniejszyć popyt na USDT w Stanach Zjednoczonych i jednocześnie zwiększyć popularność stablecoinów amerykańskich firm, np. USDC, emitowanych przez konsorcjum Circle.

Ustawa o płatnościach typu stablecoin, wprowadzona przez senatorów Kirsten Gillibrand i Cynthię Lummis, trafiła do Kongresu do rozpatrzenia 17 kwietnia.

Источник: bits.media

Exit mobile version