Manchester United zaliczył sześciobramkowy powrót i pokonał najgorszą drużynę Premier League (wideo)

„Czerwone Diabły” przerwał passę czterech meczów bez zwycięstwa w mistrzostwach Anglii.

Manchester Unitedpokonał Sheffield Unitedu siebie w przełożonym meczu w 29. 1. rundzie angielskiej Premier League (EPL). Mecz na stadionie Old Trafford w Manchesterze zakończył się wynikiem 4:2.

Absolutnie słabszy Premier League niespodziewanie objął prowadzenie w 35. minucie – bramka gola zdobył Jayden Bogle.

Przed przerwą Mancunians wrócili do gry. W 42. minucie Harry Maguire wykończył dośrodkowanie Alejandro Garnacho.

Na początku drugiej połowy meczu goście objęli prowadzenie ponownie – w 50. minucie strzelił Ben Brereton.

Zespół Erika ten Haga zdołał jednak odwrócić losy meczu i wrócić na boisko . Sobowtór zaprojektował Bruno Fernandes. Najpierw Portugalczyk zdobył rzut karny w 61. minucie, a następnie w 81. minucie oddał celny strzał z pola, wykorzystując podanie Kobby'ego Meinu.

Ostateczny wynik w tej konfrontacji padł ustawiony na 85 przez Czerwone Diabły. W 1. minucie Rasmus Heilunn trafił do bramki gości, otrzymując piłkę od Bruna Fernandesa.

Recenzja meczu „Manchester United” – „Sheffield United”

Dzięki temu zwycięstwu Manchester United (53 punktów) zakończyło passę czterech meczów bez zwycięstwa w Premier League i awansowało na szóste miejsce w tabeli. Sheffield United (16 punktów) pozostało na ostatniej pozycji.

W kolejnej rundzie Manchester United podejmie Burnley 27 kwietnia, a Sheffield United zmierzy się z Newcastle tego samego dnia na wyjeździe.